Зелені шини: французи розкрили рецепт екологічної "кухні"

AvtoAd

02/03/2021
Зелені шини: французи розкрили рецепт екологічної

Компанія Michelin показала відео-рецепт “приготування” екологічних шин Vision Airless Tire, знятий у стилі технологічного кулінарного шоу. У такий спосіб виробник шин також нагадав про “мішленівські зірки” для оцінки ресторанів високої кухні.

 

П’ятизірковий рецепт шини потребує лише три інгредієнти: рослинні відходи, пластикові відходи та рештки відпрацьованих шин. Але готувати їх непросто. Подрібнення, змішування, запікання, дистиляція, дегідрація – це лише частина необхідних процесів. Але в результаті з’являється шина, яка має безліч переваг, порівняно зі знайомими нам чорними покришками.

 

На сьогодні середня шина, за даними National Geographic, складається з 19 відсотків натурального та 24 відсотків синтетичного каучуку. Решта шини містить багато інших матеріалів, включаючи метал, а на виготовлення кожної автомобільної шини сьогодні потрібно близько 25 літрів оливи.

 

Michelin заявляє, що вже використовує 30 відсотків екоматеріалів у своїх шинах, але планує збільшити їх до 100 відсотків до 2050 року. У складі шин нового покоління використовується біомаса з деревини, лушпиння рису, листя, стебел кукурудзи та інших рослинних відходів, перероблений стирол із пластмас, що знаходяться в упакуванні, та чисті мономери, деконструйовані з ПЕТ-пластику.

 

Французька компанія отримала близько 10 000 патентів, що охоплюють проєктування та виробництво шин нового покоління. Наразі ведуться розробки, які допоможуть покращать безпеку, довговічність, їздові та інші характеристики шин, одночасно допомагаючи зробити їх на 100% екологічними до 2050 року.

 

Разом з тим, шини нового покоління матимуть можливість відновлення своєї структури та заміни патерну протектора для використання на гарячому асфальті влітку та засніженій дорозі взимку. Причому зробити це можна буде буквально натисканням однієї кнопки на центральному дисплеї авто.

 

До слова,  2017 року французький виробник шин представив концептуальну шину Vision, створену з матеріалів вторинного перероблення. З того часу компанія розвивала цю ідею і тепер заявляє, що до 2050 року усі шини Michelin будуть виготовлятись із "відновлюваних, перероблених, біологічних або іншим чином екологічно чистих матеріалів".
 

За матеріалами Auto24