Ремонт салонної електропроводки на прикладі гібрида  Volvo XC90 T8

AvtoAd

22/02/2021
Ремонт салонної електропроводки на прикладі гібрида  Volvo XC90 T8

Почнемо з того, що шведський Кросовер Volvo XC90 Т8 називають своєрідним переворотом в автосправі: він має потужність 407 к.с. і витрачає 2,1 л пального на 100 км. Виходить такий собі двотонний семимісний кросовер з характеристикою спорткара і при цьому малими витратами - майже як у скутера.

 

За конструкцією і принципом роботи Volvo XC90 Т8 є гібридом із системою «Plug-in hybrid». Це означає, що традиційний ДВС (двигун внутрішнього згоряння) і електромотор можуть працювати спільно або окремо. Автомобіль оснащено невеликим акумулятором із можливістю підзарядки від розетки. Завдяки цьому  Volvo XC90 Т8 може проїжджати 20-50 км виключно на електротязі, як електромобіль. 

 

Volvo XC90 T8 Twin Engine

 

У нашому випадку була проблема - внаслідок замокання контактів і окислення у "фішці" з'єднання між проводами було відсутнє, а електродвигун гібридного Volvo не працював. 

 

Внаслідок замокання також вийшла з ладу антиблокувальна система ABS, яка відповідає за активну безпеку, запобігаючи блокуванню коліс транспортного засобу при гальмуванні. Основне її призначення — забезпечення оптимальної гальмівної ефективності (мінімального гальмівного шляху) при збереженні стійкості і керованості автомобіля. 

 

Крім того, через замочену проводку не працювала система ESC  — активна система безпеки автомобіля, що дозволяє запобігти заносу за допомогою управління комп'ютером моментами сили колеса (одночасно одного чи декількох). 

 

Що робимо? 

 

Знімаємо кришку під ногами водія (передня частина у салоні під панеллю приборів). Бачимо систему проводки: різнокольорові дроти з'єднані між собою  за допомогою ти фішок. 

 

 

При огляді виявлено, що фішки окислені і пошкоджені водою. Таке трапляється внаслідок потоплення автомобіля або ж в результаті звичайного замокання, коли до салону потрапляє вода

 

Роз'єднуємо фішки і дроти.

 

 

Окислені дроти повністю видаляємо, фішки і піни замінюємо на нові. 

 

 

Проблему усунено.