Час записатись на шиномонтаж

AvtoAd

01/03/2021
Час записатись на шиномонтаж

Чи робимо це вже, із настанням перших теплих днів? Ні. Фахівці радять дочекатися стабільного встановлення погоди на рівні 7 градусів за Цельсієм, а вже тоді проводити сезонну заміну гума. Адже березень ще може принести свої сюрпризи, а на літній гумі у сніг та після нічних заморозків не поїздиш. 

 

До слова, у країнах Європи є чітко визначені дати, коли потрібно проводити сезонну заміну коліс. В Україні це питання наразі не врегульовано законодавчо, тому таких термінів немає. Попри те, є чітко встановлені вимоги до якості шин (п. 31.4.5. Правил дорожнього руху і ст. 121 КУпАП). За ними, використовувати автомобілі, на яких:

 

  • малюнок протектора шини менш як 1,6 міліметра (масою до 3,5 т), менш як 1,0 міліметра (масою понад 3,5 т), менш як 2,0 міліметрів (автобус), менш як 0,8 міліметра (мотоцикл і мопед);
  • шини пошкоджені (мають порізи, розриви, видно корд, розшаровуються і т.п.);
  • шини за розміром або допустимим навантаженням не підходять транспортному засобу;
  • на одну вісь автомобіля встановлені шини різних типів (шиповані й не шиповані, морозостійкі та не морозостійкі), шини різних розмірів чи конструкцій;
  • автомобіль на передню і задню вісь якого встановлені різні типи шин;
  • відсутній болт (гайка) кріплення або є тріщини диска і коліс, інші відмінності в шинах.
  • За порушення цих норм водієві доведеться заплатити штраф від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне таке порушення упродовж року водій може бути позбавлений права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців, або отримати адміністративний арешт від 5 до 10 діб. 

 

Які шини вибрати? 

 

При виборі шин перш за все потрібно звернути увагу на маркування шин, де зазначено типорозмір, а також тип малюнку протектора, що підходить саме для ваших умов їзди. 

 

Скажімо, якщо ви їздите містом або трохи за його межами з помірною швидкістю – зверніть увагу на літні шини з профілем 60% і вище, симетричним ненаправленим або асиметричним малюнком протектора та індексом швидкості S або T.

 

Любите швидкість? Тоді обирайте профіль 55% або менше нижче, симетричний направлений або асиметричний малюнок протектора. Індекс швидкості для вас - V або W.

 

Якщо ж здебільшого ви мусите пересуватись по бездоріжжю, тоді розглядайте варіанти літніх шин з глибоким протектором і відповідним індексом навантаження. Для мінівенів і фургонів найкраще  підійдуть спеціальні шини для комерційного транспорту з маркуванням C і LT.

 

Детальніше про вибір літніх шин можна прочитати тут

 

Мобільний шиномонтаж іноді буває дешевшим

 

Зважте, що записатися на шиномонтаж потрібно раніше, бо зазвичай пік черг в шиномонтажних майстерень припадає на вихідні після кількох теплих днів і сприятливого прогнозу синоптиків. і теплої погоди. Зовсім уникнути черг навряд чи вдасться, але за попереднім записом все ж буде швидше. 

 

При сезонній заміні коліс можна скористатися послугами мобільного шиномонтажу, які зараз стають дедалі популярнішими. Попри те, що майстер виїжджає до вас, а не навпаки, іноді такі послуги можуть бути навіть дешевшими, ніж у стаціонарних майстернях шиномонтажу. 

 

Як зберігати «перезувне»? 

 

І ще одна порада: перейшовши на літню гуму, ви можете зберігати зимові шини на спеціальному платному складі, де їх триматимуть в належних умовах. Якщо ж ви зберігаєте шини у гаражі, пам’ятайте, що їх потрібно ретельно вимити, просушити, вибрати зайві дрібні предмети, що потрапили між малюнком.

 

 

Зберігаючи шини без дисків, не кладіть їх горизонтально і одна на одну і не підвішуйте. Ідеальний варіант – ставити шини вертикально на стелаж, щомісяця змінюючи положення. 

 

Зберігати шини на дисках, навпаки, потрібно горизонтально або ж підвішувати їх за диск.