Поверните экран

Як зрозуміти, на що хворий автомобіль, за кольором вихлопних газів

Як зрозуміти, на що хворий автомобіль, за кольором вихлопних газів

Перш за все, колір вихлопних газів говорить про стан двигуна. В ідеалі, вихлопні гази повинні бути безбарвними! У всіх інших випадках радимо придивитися і задуматися про причини появи «кольорового вихлопу».
Синій колір – справи погані. Він сигналізує про те, що з якихось причин в камеру згоряння двигуна автомобіля потрапляє масло. Причиною може бути як поганий стан маслознімних кілець, так і зношеність поршневої групи. При своєчасному зверненні в сервіс можна обійтися нескладним ремонтом, але якщо затягнути, доброго не чекайте. Не забувайте, що наслідком синіх вихлопних газів є підвищена витрата масла!

Чорний колір – теж погано. Зазвичай чорний колір з’являється при неповному згорянні палива в циліндрах двигуна, що призводить до появи сажі і чорний кольор вихлопних газів. Також це веде до нестабільної роботи двигуна, втрати потужності автомобіля і підвищеної витрати палива. Затягувати з поїздкою в сервіс теж не варто.

Білий колір – не так страшно. Швидше за все, просто не прогрітий двигун, або конструкція вихлопної системи така, що в ній накопичується конденсат. Однак білий дим може валити з труби й тому, що в камеру згоряння потрапляє антифриз через пробиту прокладки головки блоку циліндрів. У цьому випадку вихлоп матиме солодкуватий запах.

Запам’ятайте! Темні кольори вихлопного газу – привід термінового звернення на СТО, і чим швидше буде усунута причина, тим дешевше обійдеться ремонт автомобіля.
                                                                                                  

 

Джерело: https://autosamit.ukravto.ua/ua/news/4474