Як зрозуміти, на що хворий автомобіль, за кольором вихлопних газів

AvtoAd

30/03/2019
Як зрозуміти, на що хворий автомобіль, за кольором вихлопних газів

Перш за все, колір вихлопних газів говорить про стан двигуна. В ідеалі, вихлопні гази повинні бути безбарвними! У всіх інших випадках радимо придивитися і задуматися про причини появи «кольорового вихлопу».
Синій колір – справи погані. Він сигналізує про те, що з якихось причин в камеру згоряння двигуна автомобіля потрапляє масло. Причиною може бути як поганий стан маслознімних кілець, так і зношеність поршневої групи. При своєчасному зверненні в сервіс можна обійтися нескладним ремонтом, але якщо затягнути, доброго не чекайте. Не забувайте, що наслідком синіх вихлопних газів є підвищена витрата масла!

Чорний колір – теж погано. Зазвичай чорний колір з’являється при неповному згорянні палива в циліндрах двигуна, що призводить до появи сажі і чорний кольор вихлопних газів. Також це веде до нестабільної роботи двигуна, втрати потужності автомобіля і підвищеної витрати палива. Затягувати з поїздкою в сервіс теж не варто.

Білий колір – не так страшно. Швидше за все, просто не прогрітий двигун, або конструкція вихлопної системи така, що в ній накопичується конденсат. Однак білий дим може валити з труби й тому, що в камеру згоряння потрапляє антифриз через пробиту прокладки головки блоку циліндрів. У цьому випадку вихлоп матиме солодкуватий запах.

Запам’ятайте! Темні кольори вихлопного газу – привід термінового звернення на СТО, і чим швидше буде усунута причина, тим дешевше обійдеться ремонт автомобіля.
                                                                                                  

 

Джерело: https://autosamit.ukravto.ua/ua/news/4474