Як визначити неякісний бензин

AvtoAd

25/03/2019
Як визначити неякісний бензин

Те, що від якості бензину залежить термін служби автомобіля, знають усі. Однак як визначити якість бензину? Мало хто знає.
Перш за все, пам’ятайте, що у неякісного бензину запах сірководню і нафталіну, а у псевдодизеля – мазути.
Якість бензину видає відразу декілька характеристик:

Колір бензину
Якщо ви наберете трохи бензину в прозору пляшку і подивіться на світ, він повинен бути без домішок і вкраплень. У якісного бензину колір блідо-жовтий. Єдине, на деяких фірмових заправках бензин можуть підфарбовувати спеціально в якості захисту від підробки.
Киньте в бензин трохи порошку марганцівки, якщо паливо стало рожевого кольору, значить, в бензин додана вода.

Запах
Бензин має пахнути бензином. Неякісний бензин видає запах нафталіну, сірководню, чадного газу.

Відчуття
Трохи капніть бензину на руку. Якісний продукт сильно сушить шкіру, а от суміш бензину з дизпаливом залишить на руці масну пляму.

Експрес-індикатор
Його можна замовити через інтернет. Індикатор представляє собою смужку паперу, на краю якої нанесено спеціальний склад, що розпізнає солі заліза в паливі. Саме солі заліза значно скорочують термін служби мотора і додаються недобросовісними заправниками для збільшення октанового числа.
Оскільки на заправному пістолеті завжди залишається кілька крапель палива, смужку експрес-індикатора досить прикласти до трубки заливального пістолета перед заправкою і подивитися результат. При неякісному бензині смужка поміняє колір зі світло-зеленого на темно-зелений. Зрозуміло, що в такому випадку краще заправитися на іншій заправці.

Дизпаливо
На жаль, неякісним може бути не тільки бензин, але і дизпаливо. Розпізнати якість такого продукту можна по запаху і кольору. У якісного палива масляний запах, а колір трохи більш насиченою, ніж у звичайного соняшникової олії. Якщо дизпаливо густого темного кольору і пахне як мазут, значить, вам намагаються продати підробку.
Зовнішній вигляд. Наберіть дизпаливо в прозору пляшку чи банку. На дні такої тари ви не повинні побачити жодних піщинок або води.
До того ж дизпаливо має бути жирним і маслянистим на дотик, у противному випадку його сильно розбавили бензином.