Поверніть екран

Як визначити неякісний бензин

Як визначити неякісний бензин

Те, що від якості бензину залежить термін служби автомобіля, знають усі. Однак як визначити якість бензину? Мало хто знає.
Перш за все, пам’ятайте, що у неякісного бензину запах сірководню і нафталіну, а у псевдодизеля – мазути.
Якість бензину видає відразу декілька характеристик:

Колір бензину
Якщо ви наберете трохи бензину в прозору пляшку і подивіться на світ, він повинен бути без домішок і вкраплень. У якісного бензину колір блідо-жовтий. Єдине, на деяких фірмових заправках бензин можуть підфарбовувати спеціально в якості захисту від підробки.
Киньте в бензин трохи порошку марганцівки, якщо паливо стало рожевого кольору, значить, в бензин додана вода.

Запах
Бензин має пахнути бензином. Неякісний бензин видає запах нафталіну, сірководню, чадного газу.

Відчуття
Трохи капніть бензину на руку. Якісний продукт сильно сушить шкіру, а от суміш бензину з дизпаливом залишить на руці масну пляму.

Експрес-індикатор
Його можна замовити через інтернет. Індикатор представляє собою смужку паперу, на краю якої нанесено спеціальний склад, що розпізнає солі заліза в паливі. Саме солі заліза значно скорочують термін служби мотора і додаються недобросовісними заправниками для збільшення октанового числа.
Оскільки на заправному пістолеті завжди залишається кілька крапель палива, смужку експрес-індикатора досить прикласти до трубки заливального пістолета перед заправкою і подивитися результат. При неякісному бензині смужка поміняє колір зі світло-зеленого на темно-зелений. Зрозуміло, що в такому випадку краще заправитися на іншій заправці.

Дизпаливо
На жаль, неякісним може бути не тільки бензин, але і дизпаливо. Розпізнати якість такого продукту можна по запаху і кольору. У якісного палива масляний запах, а колір трохи більш насиченою, ніж у звичайного соняшникової олії. Якщо дизпаливо густого темного кольору і пахне як мазут, значить, вам намагаються продати підробку.
Зовнішній вигляд. Наберіть дизпаливо в прозору пляшку чи банку. На дні такої тари ви не повинні побачити жодних піщинок або води.
До того ж дизпаливо має бути жирним і маслянистим на дотик, у противному випадку його сильно розбавили бензином.