Шумоізоляція автомобіля: їздимо з комфортом

AvtoAd

09/02/2021
Шумоізоляція автомобіля: їздимо з комфортом

Уявіть, що ви встановили в салоні автомобіля новеньку акустику, сучасний програвач музики чи медіа-станцію, придбали потужні динаміки, сабвуфер – а якість звуку все одно не та. Вам хочеться поринути в улюблені мелодії і насолодитись чистим звуком, проте заважає неприємний шум, поскрипування, «цвіркотіння» у салоні. Свого пасажира ви мусите постійно про щось перепитувати. І навіть не завжди добре чути, про що сповіщає навігатор.

 

Комфортними такі поїздки не назвеш. А все тому, що в автомобілі недостатня шумо-віброізоляція. І,якщо ви думаєте,що стосується це тільки бюджетних автомобілів, то глибоко помиляєтесь. Часто елітні автівки теж мають цей недолік. 

 

Звісно, на європейських та американських автобанах вібрація і шум у салонах буде меншим – тому виробники не завжди переймаються звукоізоляцією і роблять її «без душі», аби здешевити вартість салону. Але на наших українських дорогах, щоб їздити з комфортом, все ж треба подбати про її удосконалення. Тому  й не дивно, що на СТО зараз послуга з встановлення вібро- шумоізоляції є дуже затребуваною. Вона стала одним з необхідних процесів тюнінгу автомобіля, що зменшує рівень проникнення шумів в салон і покращує комфорт. До слова, порівняйте"рідний" матеріал однієїз елітних автівок і той, який замінили на СТО. Є різниця, чи не так? 

 

 

 

Що зміниться після того, як ви встановите шумоізоляцію?  

 

Насамперед акустика. За рахунок ущільнення металу і віброізоляції, звук не «гуляє».  Тепер навіть недорога акустика дає хороше звучання. По-друге, вам більше не доведеться підвищувати голос при розмові під час руху. По третє, знижується вібраційне навантаження авто, з'являється теплоізоляційний ефект.

 

Зрозумівши, як саме поширюється звук, можна абсолютно точно сказати, що всі сторонні звуки шуми потрапляють в салон через різноманітні елементи: двері, стеля, підлога, моторний відсік, багажник. У звуку, до того, як він потрапляє в салон, є безліч перепон: різні металеві перегородки, обшивка салону, килим, пластик, шкіра та інші елементи.

 

Не варто забувати і про вібрації, які створює двигун, коробка передач, ходова. Вони можуть породжувати нові звукові хвилі, які сприймаються людським вухом. В результаті ми отримуємо первинні шуми (проникаючі в салон зовні) і вторинні (які були викликані вібрацією).
Важливим є і той факт, що шумоізоляція може дати позитивний результат тільки тоді, коли застосовується також і віброізоляція. Це дозволить успішно подолати як первинні, так і вторинні шуми

 

 

Види ізоляції та нюанси процесу

 

Шумоізоляція арок коліс

 

Великого шуму вони не створюють, але транслюють вібрації на інші ділянки, що, у результаті, перетворюється на шум.

 

Шумоізоляція багажного відділення

 

Попри те, що багажник – це не салон автомобіля, але ще одне додаткове джерело скрипів і гудіння, який впливає на шумову атмосферу в машині.

 

Шумоізоляція дверей автомобіля

 

Ця ділянка пропускає достатньо багато зовнішнього шуму і тому відіграє важливу роль на загальному тлі. Особливо актуально для того транспорту, де у дверях встановлені динаміки аудіосистеми, адже якість звучання після шумоізоляції збільшується значною мірою. За рахунок того, що матеріал на таких елементах плоский, через двері потрапляє найбільше шумів. 

 

 

Шумоізоляція капота

 

Ця зона приносить істотний шум і вібрацію, а тому актуальна для всіх автомобілів. Правильно виконані роботи роблять звукову картину набагато приємнішою.

 

Шумоізоляція даху

 

Стеля може бути джерелом додаткового гулу, коли на високій швидкості повітряні потоки обтікають авто і створюють додатковий звук, що робить цю зону бажаною для шумоізоляції.

 

Шумоізоляція підлоги

 

Очевидно, що безпосередня близькість до джерела шуму, відносить цю частину в список зон, які необхідно обробити в першу чергу.

 


Який матеріал потрібен? 

 

Правильний матеріал і його якість – запорука успіху та ефективності шумоізоляції машини. Шумоізоляційний матеріал для авто може відрізнятися складом, товщиною та структурою, і розрізняють такі типи: вібродемпфери (вібропоглинаючі), звукоізолятор і антискрип. Перш ніж купити віброізоляцію, врахуйте наступні характеристики:

 

КЗП: коефіцієнт звукопоглинання. Звичайно ж, чим він вищий, тим ефективніше буде справлятися зі своїми завданнями покриття.
Товщина. Віддавайте перевагу товстим листам для віброізоляції підлоги або даху, в іншому враховуйте нюанси обшивки конкретно кожного елемента авто.
Наявність водовідштовхувальних властивостей. Оскільки такі конструкції мають довгий термін експлуатації і запобігають корозії кузова авто.
Щоб шумоізоляція дала максимальний ефект, до цього процесу потрібно підійти комплексно. Визначити і заготовити всі необхідні матеріали краще до того, як буде розпочата підготовка авто до акустичного оформлення та безпосередньо віброізоляція і шумоізоляція автомобіля. Купити ж якісні матеріали — половина успіху. А які саме потрібно і в якій кількості – краще порадьтеся з фахівцем для конкретного випадку. 

 

Чи підійде один і той самий матеріал для різних частин автомобіля? 

 

Ні. Досвічені майстри стверджують, що неможливо досягти необхідного результату, використовуючи один вид у всіх місцях. Це твердження обґрунтоване тим, що у кожної ділянки різне вібро- і звуконавантаження, поверхня і завдання. 

 

Чи правда, що чим більше шарів – тим кращий матеріал? 

 

Ні. Не завжди «більше» означає «краще». Для кожної конкретної ділянки варто вибирати оптимальний варіант, який виконає своє завдання, але не стане критично обвантажувати оброблену деталь. Крім вібро - і шумопоглинання, на Ваш вибір пропонують екологічно безпечний, легко встановлюється, з антикорозійною і герметизуючою властивістю матеріалу.


Віброізоляційні матеріали для авто можуть оснащуватися звукопоглинальними властивостями: більшість покриттів працюють в діапазоні частот рівним 600-4000 Гц. Це означає, що вони можуть поглинати до 90% шуму, що надходять в машину з вулиці. Що стосується скрипів і «співів цвіркунів», боротьба з ними — це вкрай необхідний захід під час шумоізоляції авто. Після проведення шумоізоляції, скрипіння елементів всередині салону стає величезною проблемою. Так, загальний рівень шуму в салоні падає, алечасто буває так, що поскрипування, цвіркотіння в салоні стають вкрай нестерпними. Особливо в тих випадках, коли ізоляція встановлена не дуже грамотно. 

 

Є цілий ряд матеріалів, за допомогою яких можна позбутися «цвіркунів». Також віброізоляційними матеріалами можна обробляти елементи з пластику, тим самим обтяжуючи його для того, щоб прибрати коливання. В цілому ж, «протистояння» з пластиком всередині салону проходить просто: слід ретельно зробити проклейку стиків та заповнити їх прокладними матеріалами.

 

Наберіться терпіння: швидко не буде

 

Шумоізоляція автомобіля — це досить складний процес, в яких входять чотири ключові етапи:

 

1. Абсолютне розбирання салону.  Не хочеться вас лякати, але так, до «заліза». А це досить тривалий процес. Ні, швидко не буде. Це досить кропітка робота. А ми ж хочемо зробити все якісно,чи не так?

 

 

Отже, під час повної шумоізоляції автомобіль піддається повному розбиранню всього салону, демонтуються і знімаються крісла, пороговий пластик, пластик з багажника, стійки, полиці, оббивка / кожух зі стелі, килим. У підсумку виходить абсолютно голий салон з встановленої торпедою. Головне — це акуратність при розбиранні елементів салону (пістони можуть поламатися в залежності від якості самих пістонів і марки автомобіля). Після розбирання і знежирення потрібно почати сам процес укладання шумоізоляційних матеріалів.

 

2. Укладання вібро-шумоізоляційних елементів. Процес відбувається за принципом віброізоляція - шумоізоляція. Площа обробки салону вібро-шумоїзоляционнимі матеріалами становить близько 80-90% площі поверхні з металу.

 

3. Після того, як було проведено вібродемпфування, укладка шумоізоляції і обробка пластикових частин, відбувається збірка салону в зворотному порядку. Приємним результатом проведення шумоізоляції автомобіля стає кардинальне поліпшення акустики автомобіля. Акустична обробка шумоізоляційними матеріалами елементів, де присутні і динаміки, дає можливість акустичної системі проявити себе в максимальній якості. У будь-якому випадку, заміна або установка акустики вимагає в обов'язковому порядку роботу з акустичною обробкою, інакше потенціал не розкриється.

 

Що стосується обробки окремих зон, які на перший погляд не можуть нести будь-якої шуму, то тут також не все просто. Кожна машина (і по марці, і по моделі,і сама по собі) є абсолютно індивідуальною, тому вимагає унікального підходу. Не секрет, що у будь-якого автомобіля є свої слабкі місця, яким варто приділити найбільшу увагу.

 

 

Яких помилок слід уникати під час встановлення шумоізоляції автомобіля? 

 

На перший погляд все просто. Подумаєш, розібрав салон – поклеїв матеріал – зібрав назад… Але, якщо зробити ізоляцію неправильно, доведеться знову все переробляти. А ризик зробити щось не так, якщо ви хочете впоратись самотужки, досить високий. Отже…

 

Подряпини

 

Використовуйте інструмент із пластику, він не залишить подряпин на поверхні під час розбору салону.

 

Поломки при демонтажі

 

Під час розбору дуже легко пошкодити механізми кріплення. Варто пояснювати, що замінити їх потімбуде проблематично? Мабуть ні. Тому робіть все акуратно, заздалегідь перегляньте хитрощі і нюанси розбору конкретно вашого авто. Ну і складайте все залогікою,аще краще – фотографуйте кожен етап, щоб потім при збірці не було «зайвих» деталей. 

 

Непідготовлена поверхня

 

Вам обов'язково потрібно підготувати салон для установки матеріалів: приберіть пил, бруд, корозію, стару віброизоляцію.

 

Заклеювати все - неправильно! 

 

Ви повинні заздалегідь визначитися, що і в яке місце ви будете встановлювати. Пам'ятайте, що вентиляційні отвори і ребра жорсткості заклеювати не можна.

 

Уникайте бульбашок 

 

Поклейка матеріалу — далеко не простий етап. Особливо уважним треба бути під час накочення спеціальним валиком. Вам потрібно не допускати виникнення повітряних бульбашок.

 

 

Що ж, сподіваємось, що переконали вас: їздити без зайвого шуму, вібрації і "співу цвіркунів" набагато приємніше. Встановлюйте шумоізоляцію і насолоджуйтесь комфортом у салоні!