Прописування форсунок в автомобілі Volkswagen Crafter

AvtoAd

23/04/2021
Прописування форсунок в автомобілі Volkswagen Crafter

Щоб форсунка працювала правильно, її програмно приєднують до блоку управління двигуном. Відтак, електронно керовану форсунку необхідно прописати.

 

Треба знати, що для кожної форсунки прописується унікальний код. Він дозволяє запрограмувати універсальну форсунку під певний алгоритм вприскування палива. Іноді потрібно прописувати код для різних по конструкції форсунок, щоб узгодити їхню роботу. Кажучи простіше, код форсунки визначає її значення для роботи у різних режимах. Тобто, електронний блок управління перевіряє, чи відповідають параметри форсунки заданим режимам роботи. Якщо ні, то це проблема, адже на цю форсунку може бути припинена подача палива, що спричинить несправність у роботі автомобіля. 

 

У нашому випадку  автомобіль Volkswagen Crafter, який нещодавно побував у ремонті, власне отримав таку проблему. Будемо її усувати. 

 

Прописуємо форсунки для Volkswagen Crafter 

 

Робимо це за допомогою спеціального обладнання і діагностувальної програми VCDC. 

 

 

Заходимо у "Блок двигуна".

 

 

Після цього - в "Адаптації"

 

 

Вибираємо "Коректувальне значення для форсунки 1". 

 

 

Готово! З першою форсункою ми впорались. 

 

 

 

А далі - все просто - за аналогією до форсунки 1 прописуємо всі інші. 

 

Що станеться, якщо поставити форсунки без прописки коду?

 

Непрописана форсунка відмовляється працювати, відтак двигун працює нестабільно. Він втрачає потужність і працює приблизно на 30% слабше за свої можливості. У його роботі переважно чути шум, а збільшення диму у вихлопній системі зростає. Тому радимо не нехтувати такими нюансами, як прописування форсунків.

 

Зважте також, що при заміні форсунок завжди необхідно згенерувати код, який відповідає необхідним характеристикам. Для цього процесу треба мати спеціальне програмне забезпечення та обладнання. Тому при заміні або ремонті форсунок краще звертатися до спеціалістів. 

 

АВТОРИ: 

Дмитро Сороківський, автофахівець

Ірина Львова, журналіст