Полірування фар своїми руками: корисні поради

AvtoAd

26/03/2019
Полірування фар своїми руками: корисні поради

Як показує практика, автолюбителі рідко звертають увагу на чистоту автомобільної оптики. Здавалося б, чи багато потрібно фарам, адже світло навіть через бруд знайде собі дорогу. А ось і ні. Навіть невелике забруднення поверхні може привести до зниження якості освітлення, що в період мінімальної видимості (вночі або під час сутінків) може виявитися досить великою проблемою для автолюбителя. При правильному догляді за поверхнею фар можна уникнути частої заміни деталі. Більше того, для полірування стікла зовсім не обов’язково звертатися на СТО – це з легкістю можна зробити своїми руками.

Сучасні автомобілі обладнані великою кількістю різних освітлювальних приладів – це фанарі заднього світла, лампи освітлення номерів, габарити, підфарники, фари головного світла, протитуманні фари, лампи заднього ходу і денні вогні. Загалом, виходить вельми серйозний набір.

Зокрема, поверхня фар головного світла і «противотуманок» виявляється під постійним впливом частинок сміття і піску. Вже через кілька років експлуатації скло втрачає свою прозорість, мутніє. Все, що необхідно для вирішення проблеми – полірування фар своїми руками.

Підготовчі етапи:

Незважаючи на всю простоту процесу, деякими матеріалами для полірування все-таки доведеться запастися. Так, бажано придбати, підібрати у себе в гаражі або взяти у знайомих:

– Малярський скотч. Він необхідний для обклеювання фари по всьому периметру і захисту кузова від можливого пошкодження при виконанні робіт;

– Наждачка – яка продається з різною зернистістю (від 600 до 4000). Наждачка з максимальним «зерном» пригодиться для усунення серйозних ушкоджень (наприклад, глибоких подряпин на поверхні). У свою чергу мілкозерниста – буде ефективною при виконанні «точкових» робіт;

– Серветки – необхідні для протирання поверхні після завершення шліфування фар;

– Поліроль – спрощує завдання по поверненню поверхні скла ідеального зовнішнього вигляду та прозорості;

– Шлифмашинка – знадобиться для прискорення процесу і підвищення ефективності роботи.

Поради щодо відновлення поверхні:

Процедура очищення і шліфування стікла повинна проводитися в чотири основних етапи:

1. Перед початком робіт фари приводяться в належний стан.
При цьому вимити бажано не тільки поверхня освітлювальних пристроїв, але і весь автомобіль. Особливу увагу варто приділити решітці радіатора, капоту, кузову та іншим частинам авто.

2. Тільки після підготовчих робіт можна приступати безпосередньо до шліфування поверхні. Для початку використовуйте наждачку з класом зернистості «600». Така обробка додасть поверхні матового вигляду. При виконанні шліфувальних робіт враховуйте, що пластік не любить підвищених температур і великого натиску. Отже, діяти необхідно вкрай дбайливо. Час від часу зволожуйте коло, щоб поліпшити якість виконаної роботи.

3. Надалі підвищуйте зернистість від «600» до «4000», домагаючись цим ідеального виду поверхні.

4. Заключний етап – полірування поверхні фари. Складний етап робіт завершено – залишається попрацювати поліролью і м’якими серветками.

На практиці полірування фар своїми руками займає не більше п’яти хвилин, тому немає сенсу звертатися на СТО і віддавати гроші майстрові. А навіщо?
Все можна зробити самостійно. Що знадобиться, так це невеликі витрати на матеріали, які, до слова, можна використовувати й надалі.
Висновки

Якщо ви переживаєте про власну безпеку та часто подорожуєте вночі, то полірування фар бажано проводити не рідше, ніж 2 рази на рік. В іншому випадку якість головного освітлення буде тільки погіршуватися. Більше того, різні помутніння або дефекти можуть призводити до засліплення зустрічних водіїв, чого допускати в жодному разі не можна.