Новий закон для "євроблях": як вирахувати суму податку

AvtoAd

16/04/2021
Новий закон для

Правила стосуються автомобілів, яким понад п'ять років з моменту випуску і які були ввезені до України до 31 грудня 2020 року. 

 

Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового та Митного кодексів щодо справляння податків та спрощення митного оформлення транспортних засобів (легкових та вантажних до 3,5 т), ввезених на митну територію України (проекти № 4643-д та № 4644-д). У Мін'юсті України пояснили алгоритм, за яким нараховують податок.

 

Сума акцизного податку визначається за формулою: Ставка = Ставка базова + Vе + Fе, де:

 

Ставка базова - ставка податку в євро за 1 одиницю транспортного засобу, що визначається виходячи з кількості років, що минула з року виготовлення транспортного засобу, до року визначення ставки податку,

Вік авто      Ставка базова

5-9               0

10                25

11                50

12                75

13                100

14                125

15 +             150

 

Vе - ставка податку в євро за 1 штуку транспортного засобу, що визначається множенням об'єму циліндрів двигуна в куб. сантиметрах на коефіцієнт:

 • 0,25 євро за 1 куб. см - для двигунів до 2000 куб. сантиметрів (включно);
 • 0,2 євро за 1 куб. см - для двигунів від 2001 куб. сантиметрів до 3000 куб. сантиметрів (включно);
 • 0,25 євро за 1 куб. см - для двигунів від 3001 куб. сантиметрів до 4000 куб. сантиметрів (включно);
 • 0,35 євро за 1 куб. см - для двигунів від 4001 куб. сантиметрів до 5000 куб. сантиметрів (включно);
 • 0,5 євро за 1 куб. см - для двигунів внутрішнього згоряння понад 5000 куб. сантиметрів.

 

Fе - ставка податку в євро за 1 одиницю транспортного засобу, що становить:

 • для транспортних засобів, оснащених двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом - 0,0 євро;
 • для транспортних засобів, оснащених двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) - 100,0 євро;
 • для транспортних засобів, оснащених двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом або двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) та електричним двигуном (одним чи кількома) - 0,0 євро.

 

Дія такого положення не поширюється на транспортні засоби, якщо вони не відповідають екологічним нормам "ЄВРО-2" і вище та/або мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з тимчасово окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України.

 

Розрахунок вартості акцизу за розмитнення евроблях з бензиновим двигуном

Розрахунок вартості акцизу за розмитнення евроблях з дизельним двигуном

 

 

Проектом №4644-д передбачено:

 

Установити, що митне оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України в період до 31 грудня 2020 року та з року випуску яких минуло більше п'яти років , які станом на 31 грудня 2020 перебували в митному режими тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію за умови сплати належних митних платежів.

 

Звільнити від адміністративної відповідальності фізичних осіб, відповідальних за дотримання строків та вимог митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, за умови дотримання вищезазначених положень та добровільної сплати коштів у сумі, що дорівнює розміру п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн) - замість штрафу 170 тис.грн;

 

Упродовж 180 днів звільнити від оподаткування ввізним митом транспортні засоби, ввезені до 31 грудня 2020 року, які перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту;

 

Упродовж 180 днів фізична особа, відповідальна за дотримання строків та умов (вимог) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, має право вивезти за межі митної території України транспортний засіб, що був у використанні, ввезений на митну територію України до 31 грудня 2020 року, та щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, за умови добровільної сплати до державного бюджету коштів у сумі, що дорівнює розміру п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн).

 

Закони набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводяться в дію через один місяць з дня набрання ним чинності.

 

Надходження до бюджету від податку на додану вартість, акцизного податку, сплачених за розмитнення авто пропонують спрямувати на вакцинацію від COVID-19. Також Уряд має ініціювати на міжнародному рівні врегулювання питання дистанційного зняття з обліку (реєстрації) транспортних засобів у відповідних реєстраційних органах іноземних держав та обміну відповідною інформацією між Україною та іноземними державами.

 

Процедура розмитнення євробляхи. З чого почати процедуру легалізації й куди звертатись?

 

Перший крок:

 

Для легалізації машини з європейською реєстрацією власник автомобіля повинен звернутися до територіального органу ДФС (митниці). Розмитнити євробляху можна через митного брокера, але деякі автовласники звертаються на митницю особисто — вважають, що користуватися послугами брокерів не обов’язково.

 

Перелік документів, необхідних для розмитнення євробляхи:

 • техпаспорт на машину
 • (реєстраційний документ)
 • договір купівлі-продажу або генеральна довіреність
 • (документи для підтвердження права власності на автомобіль)
 • Зверніть увагу! Для початку процедури розмитнення слід мати достатньо коштів для сплати митних платежів.

 

Другий крок:

 

Після легалізації авто у Державній фіскальній службі України власнику транспортного засобу необхідно звернутись до сервісного центру МВС (МРЕО).

 

Для отримання українських номерів власникові євробляхи потрібні такі документи:

 • договір продажу-купівлі, довідка-рахунок чи генеральна довіреність
 • документ, який підтверджує факт розмитнення авто
 • сертифікат відповідності конструкції
 • ідентифікаційний код
 • паспорт

 

Під час оформлення автомобілю в сервісцентрі МВС вимагають сплатити податок до Пенсійного фонду (збір до ПФ). Крім того, у МРЕО проводиться обов’язкова експертиза «євробляхи» на предмет підробки номерів кузову і двигуна, та звірка VIN-коду з реєстраційними документами на автомобіль.