MOBIL

AvtoAd

27/03/2019
 MOBIL

Exxon і Mobil розпочинають свою історію з кінця 19-ого століття, коли американська промисловість швидко розвивалася в численних секторах – металургія, залізниці, банківська справа тощо. Розвиток нафтової промисловості нарощував темп, зростав попит на газ, мастила та жири.

У 1882 році John D. Rockefeller організував Standard Oil Trust. Той же рік був відзначений реорганізацією компаній – Standard Oil Co. of New Jersey та Standard Oil Co. of New York. В результаті перетворень з’явилися дві компанії «Jersey Standard» і «Socony», які і стали попередниками Exxon і Mobil відповідно.

Mobil Chemical Company була створена в 1960 році. До 1999 року основна продукція включала в себе olefins і aromatics, ethylene glycol і поліетилен. Компанія виробляла синтетичні основи і добавки для машинного мастила, propylene, каталізатори. Виробничі бази були розташовані в 10 країнах.

Дві хімічні компанії об’єднали зусилля в ExxonMobil Chemical. У 1955 році Socony-Vacuum стала Socony Mobil Oil Co., а в 1966 році просто Mobil Oil Corp. Через десятиліття нещодавно створена Mobil Corporation приєднала Mobil Oil, як філію.

Jersey Standard замінив назву на Exxon Corporation в 1972 році і встановив торгову марку Exxon в Сполучених Штатах. В інших частинах світу Exxon і його приєднані компанії продовжили використовувати давню торговельну марку «Esso + назву філії».

У 1998 році Exxon і Mobil підписали угоду про злиття і створення нової компанії ExxonMobil Corporation. Головними власниками компанії стали фонди Barclays Global Investors і State Street Global Advisors, а також ряд приватних інвесторів

 

Джерело: https://f2000.com.ua/