Електричні двигуни в автомобілях

AvtoAd

26/03/2019
 Електричні двигуни в автомобілях

В сучасних електромобілях може використовуватися як електродвигун постійного, так і змінного струму. Його основним завданням ж передача обертового моменту на рушій електромобіля. Основними відмінностями сучасного електричного двигуна для автомобіля від традиційного електромеханічної машини є велика потужність і компактні розміри, викликані обмеженістю доступного простору. Характеризуються сучасні електричні двигуни потужністю, максимальним обертовим моментом, напругою, струмом, а також частотою обертання.
Переваги і недоліки електричного двигуна:
Переваг перед двигунами внутрішнього згорання у електродвигуна багато:
– Мала вага і досить компактні розміри;
– Довговічність, проста експлуатація;
– Екологічність;
– Максимальний обертовий момент доступний вже з 0 об/хв;
– Високий ККД;
– Немає необхідності в коробках передач;
– Можливість рекуперації.
Суттєвих недоліків у самого електричного двигуна немає.
Однак, поки що, в електромобілях є складності із живлення електродвигуна. Через недосконалість джерел струму електричні двигуни досі не набули масовості в автомобільному будівництві. Однак розробки вчених у сфері акумулювання енергії обіцяють вже найближчим часом виправити ситуацію.
Сучасні автомобілі з електричними двигунами
За останні кілька років на ринок вийшло не так багато електромобілів, однак використання в них сучасних електричних двигунів і акумуляторних батарей дозволило їм повноцінно конкурувати з автомобілями, в яких силовою установкою є двигун внутрішнього згорання. Наведемо для прикладу два повністю електричних автомобіля: BMW i3 та Tesla Model S.
BMW i3
BMW i3 – компактний міський електричний автомобіль. В рух приводиться розташованим в задній частині електричним двигуном, який важить всього 50 кілограм, має потужність 170 кінських сил, а обертовий момент становить 250 Нм. Цей двигун забезпечує електромобілю розгін з 0 до 100 км/год за 7.2 секунди та максимальну швидкість в 150 км/год. За живлення електродвигуна й інших систем автомобіля відповідає літій-іонний акумулятор ємністю 22 кВт*год. На одному заряді цього акумулятора BMW i3 може проїхати від 130 до 150 кілометрів, чого середньостатистичному міському жителю вистачить на три дні використання авто.
Tesla Model S
Tesla Model S – один з найпопулярніших електромобілів, з найкращими технічними показниками в своєму класі. Силова установка – електричний двигун змінного струму індукційного типу. Найпотужніша версія розвиває потужність в 416 сил і 440 Нм обертового моменту. Акумуляторна батарея ємністю 85 кВт·год забезпечує дальність ходу на одній зарядці в 426 кілометрів. Розгін з 0 до 100 км/год – 4.7 секунди. Model S є найбезпечнішим та найефективнішим авто у світі (якщо перевести витрати електроенергії у порівнянні на бензин, виходить близько 3 літрів на 100 кілометрів).