BMW X5 отримає водневий двигун

AvtoAd

05/05/2021
BMW X5 отримає водневий двигун

Баварська марка підтвердила, що «невелика серійне виробництво» водневого автомобіля стартує в кінці наступного року. 

 

Заснований на BMW X5, i Hydrogen NEXT оснащений двома пластиковими баками, армованими вуглецевим волокном, що вміщають в сумі 6 кг водню. Хоча звучить не так вже й багато, але BMW раніше припускала, що модель буде мати запас ходу, який можна порівняти з бензиновими варіантами. Водень використовується для вироблення електроенергії, що живить встановлений ззаду 369-сильний електромотор.

 

Кросовер також оснащений високовольтним акумулятором, який можна використовувати для забезпечення «додаткової динаміки при обгоні або прискоренні». BMW зазначила, що такі авто мають ряд переваг в порівнянні з електромобілями, включаючи швидкий процес дозаправки, ідентичний автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння.

 

Однак виробник визнав, що «умови, необхідні для того, щоб мати можливість пропонувати клієнтам BMW Group водневий автомобіль, ще не створені». Так, марка вказала на відсутність інфраструктури для заправки воднем і зазначила, що «зелений водень повинен бути доступний в достатніх кількостях і виготовлятися за конкурентними цінами». Німеччина і ЄС, своєю чергою, вже «визнали важливість зеленого водню для енергетичної системи майбутнього», а ключові ринки в Азії «висловили сильну зацікавленість в створенні інфраструктури для водневих транспортних засобів».

 

За матеріалами MMR