Купуємо вживані диски: як перевірити, що вони справні

AvtoAd

31/03/2021
Купуємо вживані диски: як перевірити, що вони справні

Не секрет, що для багато автовласників хочуть не просто надійний, а й естетичний диск для своєї машини. І це зрозуміло: завдяки гарному диску автомобіль відразу ж стає презентабельнішим, виділяючись у потоці машин. 

 

Нині у фірмових магазинах є чималий вибір: штамповані, литі, ковані, комбіновані - на будь-який смак і гаманець. Зрозуміло, що при виборі колісних дисків необхідно враховувати як їх технічні характеристики (діаметр, ширина диска та інші показники), так і якість і походження самих дисків (про те, як розібратися із маркуванням колісних дисків, детальніше читайте тут). А ще - враховуйте ваш стиль їзди та умови експлуатації машини. І добре, якщо його вміст дозволяє вибрати в автомагзині оригінальний товар від вашого виробника з усіма рекомендаціями і побажаннями. А якщо ні?

 

Купівля вживаних дисків для багатьох автовласників стає виходом або ж вимушеним кроком. Але в цій ситуації ви мусите бути уважні, бо можете купити "кота в мішку". Адже вторинний авторинок - це завжди ризик.

 

Як нас дурять несумлінні продавці

 

Скільки б нам не втлумачували, що "з Європи" завжди безпечне, у багатьох випадках це не так. Нині майстри-умільці навчилися "воскрешати" з мертвих навіть ось такі литі диски: 

 

 

Або ж такі: 

 

 

Після реставрації вони можуть виглядати ось як, і такий товар вам точно не потрібен, хоча ціна, звичайно ж, буде спокусливою: 

 

 

Втім, після ретельного шліфування на спеціальному станку "воскреслий" диск навіть може виглядати як новий: 

 

 

Не поспішайте тішитись: структура металу зазнала змін, а відтак говорити про стовідсоткову надійність такого відновленого диску не доводиться. 

 

Перевіряємо вживані диски

 

1. Візуальна оцінка стану. 

 

Метод "вони мені подобаються" не підходить. Аргумент "класно виглядатимуть на моєму авто" - не аргумент. Кожна окрема марка машини потребує певних технічних параметрів і суворих вимог до комплектуючих. Порадьтесь з фахівцем, чи ви купуєте правильні диски саме для вашого авто. Крім того уважно огляньте поверхню - обов'язково без шин. Бачите тріщини? Не купуйте, бо послужать такі диски недовго і переплатите удвічі. 

 

2.  Перевірка балансування.

 

Це чи не найважливіший момент при купівлі вживаних дисків. Зверніться по допомогу в сервісний центр і проведіть діагностику. Це недорога послуга, але ви матимете гарантію, що купили якісний товар, або ж вас вчасно відмовлять не робити помилку. Неправильне балансування - це завжди небезпека пд час руху. І власне ось такі "воскреслі" диски, про які ми вже говорили, часто її провокують. 

 

3. Звертайте до перевірених продавців

 

Звичайно, і тут можуть надурити. Але якщо компанія вже багато років на ринку і має добру репутацію - ризик мінімальний. А от купівля дисків в інтернеті у невідомого продавця - не вельми вдала ідея. 

 

На що звернути увагу при купівлі вживаних шин під час сезонної заміни коліс, читайте тут

 

У статті використані фотоматеріали ресурсу Автоцентр