Влітку на зимових шинах: чи можна так їздити?

AvtoAd

31/05/2021
Влітку на зимових шинах: чи можна так їздити?

На зимових шинах майже так само небезпечно їздити влітку, як і на літніх – взимку.  Такого висновку дійшли експерти, які провели випробування зимових шин від різних виробників в літніх умовах. Тож якщо ви ще не змінили зимові шини на своєму авто, час записатись на шиномонтаж, причому негайно! 

 

Як зазначають автори експерименту, якщо порівняти гальмівний шлях, то ситуація виявляється набагато серйознішою. Для зупинки зі швидкості 80 км/год автомобіль проходить 24,6 метра на літній гумі та 32,2 метра – на зимовій. Різниця – в 7,6 метра, тобто у півтора корпусу автомобіля! Іншими словами, якщо у двох смугах руху з однаковою швидкістю їхали б автомобілі з зимовими та літніми шинами, то один би зупинився умовно перед пішохідним переходом, а інший вже за ним! Наслідки такого гальмування неважко передбачити. Причому при вищій температурі повітря та використанні так званих “скандинавських” шин різниця буде ще більш відчутною!

 

Окрім гальмівних властивостей, зимові та літні шини мають дуже різні показники керованості на мокрій та сухій поверхнях. На зимових шинах автомобіль з великим запізненням реагує на різкі повороти керма в екстремальних ситуаціях, тобто при потребі швидкого об’їзду пішохода, автомобіля чи іншої перешкоди зробити такий маневр успішно малоймовірно.

 

Крім того, якщо ви вирішили "добити" старі зимові шини влітку, майте на увазі, що стійкість до аквапланування (тобто здатність безпечно їздити в дощ) на таких шинах дуже низька. Не треба забувати й про надмірне зношування більш м'якої зимової шини й пересиханню її гуми влітку. Все це значно погіршить її властивості наступною зимою. Більш того, якщо ви вирішили проїздити на "зимі" все літо – швидше за все, до наступної зими вона не витримає.

 

То ж не нехтуйте сезонною заміною шин, якщо ще не провели її - не зволікайте, бо літо на порозі. 

 

Про те, як правильно вибрати шини, читайте на нашому сайті тут. 

 

За матеріалами Auto24