Volkswagen Tiguan: заміна кришки клапану рециркуляції кратерних газів:

AvtoAd

21/05/2021
Volkswagen Tiguan: заміна кришки клапану рециркуляції кратерних газів:

Нерідко несправність дуже простих елементів та деталей може призвести до неприємних ситуації. Їхній ремонт або заміна можуть займати лічені хвилини. Проте, якщо не квапитись із ремонтом, проблем не уникнути. 

 

Власник автомобіля Volkswagen Tiguan 2.0 TSi звернувся на СТО зі скаргою на нерівну роботу двигуна. Особливо це відчувалось на холостому ході, коли мотор ще не прогрівся. Фахівець знайшов помилку P0475 при діагностуванні - вона вказує на проблеми у роботі клапану рециркуляції картерних газів. 

 

 

Елемент знаходиться під капотом автомобіля, доступ до нього не ускладнений. Акуратно підтягуємо догори кришку клапану і знімаємо її. 

 

 

При візуальному огляді сторонніх елеменів, пилу, бруду чи інших ознак, які би вказували на несправність клапану не виявляємо. Однак сама кришка пошкоджена - гумова прокладка на ній тріснула. 

 

 

Ліворуч ми бачимо зношений елемент, праворуч - нову кришку. 

 

 

Ось так виглядає після установки нова кришка. Перепрограмовуємо систему. Двигун працює справно, коду помилки немає. 

 

 

Чому так важливо, щоб ущільнювачі на клапані рециркуляції картерних газів були справними? Система рециркуляції дозволяє допалювати в камері згоряння домішки моторного мастила, інакше шкідливі речовини потраплятимуть б в атмосферу. Просто кажучи - це одне з екологічних рішень в сучасних автомобілях. Головне завдання клапану - забезпечити регулювання картерних газів при надходженні у впускний колектор. Якщо в клапані є найменша несправність - тиск не буде рівномірним і не матиме того рівня, який потрібен при експлуатації автомобіля. 

 

Крім того, система рециркуляції картерних газів складається з масловідокремлювача, патрубків і датчиків. Пошкоджена кришка також з часом може призвести до проблем із цими елементами.  

 

1 - витяжний шланг; 2 - шланг відведення газів; 3 - дросельний патрубок; 4 - показник рівня масла; 5 - кришка масловіддільника; 6 - датчик тиску мастила; 7 - прокладка; 8 - масловіддільник.

 

Ознаки несправності системи і клапана вентиляції картерних газів

 

Проблема у тому, що несправність системи не настільки відчутна, як поломка будь-якого іншого агрегату двигуна. І можна їздити доволі довго, не розуміючи, що зщось не так. Але коли система виходить з ладу, це може обернутися для автовласника досить великими фінансовими втратами. Вас має натсорожити у першу чергу:

  • запотівання шлангів системи
  • підвищена витрата мастила
  • протікання прокладки клапанної кришки
  • наявність мастила в патрубках повітряного фільтра.
  • надмірний тиск газів усередині двигуна. І
  • видавлювання сальників колінвалу (це вже зовсім критичний випадок). 

 

Як перевірити клапан вентиляції картерних газів

 

Як і з будь-яким агрегатом автомобіля, необхідно проводити періодичний огляд і усувати несправність. Клапан рециркуляції працює в брудному середовищі, він потребує періодичного очищення. Електронна система зазвичай показує помилку при перших ознаках несправності. Якщо бачите її - не нехтуйте, звертайтесь до фахівців, які допоможуть.

 

АВТОРИ: 

Дмитро Сороківський, автофахівець

Ірина Львова, журналіст