Водневий Vivaro-e: паливні елементи в моторному відсіку

AvtoAd

20/05/2021
Водневий Vivaro-e: паливні елементи в моторному відсіку

Бренд Opel представив новий комерційний автомобіль з електричним приводом, який забезпечить мобільність з нульовим рівнем викидів, а також можливість повної заправки за кілька хвилин, повідомляє сайт Укравтопром

 

Фургон Opel Vivaro-e HYDROGEN – це Plug-in гібрид з електромотором, який може працювати на паливних елементах (FCEV). При цьому, для новинки потрібно всього три хвилини для повної заправки воднем: приблизно стільки ж часу потрібно для заправки звичайного дизельного або бензинового автомобіля. Разом з тим, фургон Opel Vivaro-e HYDROGEN пропонує вантажний відсік корисним об’ємом до 6,1 кубічних метрів (такий же, як у дизельних або акумуляторних електричних версій моделі Vivaro). А запас його ходу на одній повній заправці воднем перевищує 400 кілометрів (WLTP). Бренд Opel пропонує Vivaro-e HYDROGEN у двох варіантах по довжині кузова – 4,95 або 5,30 метра. Постачання перших автомобілів клієнтам-автопаркам в Європі стартують вже восени нинішнього року.

 

Новий водневий автомобіль на паливних елементних (FCEV) побудований на основі вже наявного електромобіля Opel Vivaro-e в варіанті фургона з двома бічними дверима. Концепція Plug-in гібридного автомобіля з паливними елементами у випадку з фургоном Opel Vivaro-e HYDROGEN має на увазі можливість інтеграції всієї системи паливних елементів і тягового електродвигуна під капотом серійного електромобіля. Водночас великий тяговий акумулятор електромобіля Opel Vivaro-e був замінений трьома баками з воднем (працюють з тиском до 700 бар). Ці циліндричні балони виконані з вуглецевого волокна, їх можна заповнити за всього за три хвилини і швидко отримати запас ходу понад 400 км. У підсумку, завдяки продуманому компонуванні, електрична версія фургона Opel Vivaro-e перетворилася в Plug-in гібрид на паливних елементах. Причому це вдалося зробити без будь-яких змін кузова і без впливу на вантажні можливості: корисний об’єм становить від 5,3 до 6,1 куб. м, вантажність досягає 1 100 кг.

 

Комерційний фургон Opel Vivaro-e HYDROGEN з паливними елементами потужністю 45 кВт здатний генерувати потужність, достатню для безперервного руху по шосе. Разом з тим, тяговий акумулятор типу «Літій-Іон» ємністю 10,5 кВтг, розташований під передніми сидіннями, забезпечує запас потужності при необхідності динамічних прискорень – наприклад, під час початку руху або при обгонах. Оскільки акумуляторна батарея покриває потребу в енергії для таких ситуацій, паливні елементи можуть постійно працювати в оптимальних умовах, не переходячи в екстрені режими підвищеної потужності. Також тяговий акумулятор забезпечує накопичення енергії під час рекуперації та уповільнення автомобіля. А можливість підключення до мережі дає можливість заряджати тяговий акумулятор від зовнішнього джерела (звичайної побутової розетки або спеціальної зарядної станції), забезпечуючи до 50 км запасу ходу тільки на електротязі.