Що буде якщо вчасно не міняти масло

AvtoAd

30/03/2019
Що буде якщо вчасно не міняти масло

Як відомо, моторні масла потрібно міняти через певний термін, зазвичай це 7 – 10 тис. для напівсинтетичного масла, і 10 – 15 тис. кілометрів для повністю синтетичного масла. Але що буде, якщо вчасно не поміняти масло в двигуні? Якими будуть наслідки?
Сучасне моторне масло сильно еволюціонувало, зараз воно практично повністю із синтетичної складової. Це досить стабільний склад. Синтетичне масло практично пік досконалості – воно очищає, захищає від зносу, захищає від окислення, не піниться і створює захисний шар навіть на тих деталях двигуна які зараз не знаходяться в маслі. Однак і у такого масла є своя межа і він досить великий, це 10 -15 тис. кілометрів. Якщо ви наїжджаєте 1500 кілометрів на місяць (це стосується тільки того транспорту, який використовувався в особистих цілях.), то вам потрібно міняти масло приблизно через рік, ну трохи раніше. Саме пробіг, який вам рекомендував виробник – олива зберігає свої властивості, і ефективно змащує частини двигуна. Але якщо ви перевищуєте цей пробіг, то масло починає руйнуватися і ефективно не змащує двигун.

Якщо вчасно не поміняв масло у двигуні?

1) Якщо пробіг у вас маленький, до 8000 кілометрів, то нічого страшного не станеться. Виробник завжди називає крайній пробіг з запасом, тобто якщо граничний пробіг в 10000 кілометрів, то у вас є запас в 2000 – 2500 кілометрів. Масло хоч і втратить свої властивості, але не сильно, і можна буде ще трохи їздити.

2) Але якщо ви перевищуєте пробіг заміни масла на багато, і міняєте масло, наприклад в 15000 – 20000 кілометрів (тобто термін перевищено удвічі) і це не спеціалізоване масло типу Long Life, то це дуже негативно позначається на вашому двигуні. Масло при такому великому пробігу дуже сильно каламутніє і густіє, перетворюється просто на мазут (якусь густу субстанцію). Таке моторне масло не змащує двигун, а навіть навпаки ускладнює його роботу. Всі змащувальні канали і протоки забиваються, настає масляне голодування двигуна, і рано чи пізно двигун заклинить. А на іномарках це дуже дорогий ремонт.

Тому масло краще міняти вчасно, а якщо хочете щоб двигун працював якомога довше, масло потрібно міняти трохи раніше. Тобто якщо крайній термін у вас 10000 кілометрів, то міняйте масло в 8500 км. Це дуже позитивно позначиться на терміні експлуатації вашого автомобіля.

 

Джерело: https://www.transsmith.com/articles/5