Літні шини: як продовжити термін служби

AvtoAd

03/06/2021
Літні шини: як продовжити термін служби

Підтримувати шини в хорошому стані – це не тільки питання безпеки на дорозі, але і велика стаття витрат. Тому водії хочуть продовжити термін служби гуми і збільшити пробіг, який залежить від того, наскільки правильно вона експлуатується. Разом з брендом Goodyear поговоримо про те, як збільшити пробіг літніх шин.

 

Не водіть агресивно

 

Різкі старти з пробуксовкою, лихі повороти, раптові гальмування з блокуванням коліс – все це прискорює зношення навіть якісних шин. Особливо сильно зношується протектор при русі на високих швидкостях. Шини нагріваються і змінюють свої показники міцності. У підсумку на швидкості 120 км / год гума стирається в 2 рази швидше, ніж при 60 км / г. А ще до нерівномірного зносу призводять круті віражі, використання ручника при русі та інші елементи спортивного водіння.

 

Не перевантажуйте автомобіль

 

У кожної шини є свій індекс навантаження – максимальна вага на одне колесо, який вказується при маркуванні. Щоб зрозуміти, скільки кілограмів може витримати ваш автомобіль, потрібно помножити показники однієї шини на 4. Наприклад, якщо індекс навантаження 70 відповідає 335 кг на одне колесо, то загальна вага автомобіля з вантажем не повинна перевищувати 1340 кг.

Не варто перевищують допустиму для шини величину. Інакше це призведе до її деформації і зміни форми контакту з дорогою. Гума буде перегріватися і активно зношуватися. Якщо ігнорувати індекс навантаження, шини можуть пошкодитися навіть через камінець або яму на дорозі.

 

Какая летняя резина лучше? - статьи от компании euro-diski.ru.

 

Враховуйте індекс швидкості

 

Індекс швидкості відображає максимальну швидкість, яку витримує шина без втрати своїх якостей протягом 10 хвилин. Це швидкісна межа шини, вихід за який категорично заборонений. Індекс позначається латинськими буквами і вказується в характеристиках шини. Наприклад, показник Н відповідає 210 км / год, а V – 240 км / г. Чим нижчий індекс швидкості, тим акуратніше і розміреніше слід кермувати. Інакше шини швидко прийдуть в непридатність.

 

Слідкуйте за тиском в шинах

 

Від тиску залежить, наскільки якісним буде пляма контакту з дорогою. Якщо ви побачили, що протектор стирається по центру, значить, тиск занадто великий. З’являється навіть ризик розриву шини. Гума може гірше зчіплюватися з дорогою і порушити стійкість автомобіля. А якщо тиск недостатній, шини починають зношуватися з країв. При їзді на таких колесах збільшується витрата палива і страждає гальмування.

 

Проводьте балансування коліс

 

Під час руху ви не повинні чути і відчувати биття або вібрації. Якщо вони є, значить, одна частина гуми важить більше іншої. При розбалансуванні коліс протектор зношується нерівномірно: з’являються точкові потертості. Це призводить до збільшення гальмівного шляху і неякісного зчепленню з дорожнім покриттям.

 

Что такое оптимизация балансировки колеса?

 

Літні шини розраховані на пробіг 40-70 тисяч кілометрів. Все залежить від стилю водіння, характеристик автомобіля і, звичайно ж, якості шин. Представляємо дві новинки Goodyear, які можуть похвалитися збільшеним пробігом.

 

За матеріалами AUTOSOTA