Кондиціонер влітку: прості правила експлуатації

AvtoAd

30/06/2021
Кондиціонер влітку: прості правила експлуатації

Для створення комфортної температури в автомобілі влітку необхідно, щоб кондиціонер працював правильно, продуктивно та ефективно. Для цього потрібно регулярно його обслуговувати, перевіряючи рівень холодоагенту, масла, вчасно міняти салонний фільтр, проводячи очищення радіатора, перевіряючи стан з'єднань і патрубків.

 

Це все - завдання фахівців СТО, але й водій також повинен знати декілька правил користування автомобільним кондиціонером.

 

Наприклад, як швидко охолодити салон?  Це перше, до чого хочеться вдатися в спекотні літні дні. Особливо, коли автомобіль довго стояв на паркуванні. Остуджувати салон слід не тільки застосовуючи потоки повітря з дефлекторів вентиляції. Але і відкривши вікна автомобіля. Так процес піде швидше. Робити це краще під час руху.  Але перед тим як сісти в розпечений салон, необхідно просто його перевітрити, відкривши вікна чи двері, включивши при цьому на мінімум і кондиціонер. Якщо при закритих вікнах поставити перемикач таким чином, що повітря буде циркулювати всередині салону, то охолодження так само піде швидше.

 

Як користуватися кондиціонером щодня?  Не слід направляти холодні потоки повітря на розпечені скла. Випадки моментального розтріскування не так вже часті, але мікротріщини можуть виникнути. А далі все - справа часу. Згубно впливає різкий перепад температур на ущільнювачі й деталі пластика.

 

Как обслуживать автомобильный кондиционер — Российская газета

 

Тепле повітря завжди піднімається вгору. Щоб забезпечити поступове і постійне охолодження салону досить направити потік повітря з фронтальних дефлекторов вгору і трохи в сторони. Таким чином прохолодно буде і переднім, і заднім пасажирам. Комфортна температура користування автомобільним кондиціонером коливається в межах 21 - 23 градусів. 


Повільному охолодженню салону і його нагріванню сприяє відсутність тонування, запорошений пластик, який не відбиває сонячні промені, брудні вікна. Не лінуйтеся під час стоянки використовувати захисні фольговані екрани. Літо - це період, коли за машиною потрібно доглядати мало не менш ретельно, ніж взимку. Зовсім не складно регулярно обробляти пластик, видаляючи пил і додаючи засіб по догляду, регулярно відвідувати мийку. Правильна мийка автомобіля збереже і лакофарбове покриття кузова, яке влітку піддається агресивному впливу забруднень і сонячних променів.

 

Якщо під час роботи кондиціонера або обігрівача ви відчуваєте сторонні запахи, то потрібно провести анти бактеріологічну обробку. Благо в продажу зараз є безліч препаратів. Друге  - це комфортна температура і напрямок потоків. Уникайте прямих напрямків холодного повітря. Наслідки - запалення горла, легенів, очей і слухового апарату.

 

 

Включивши кондиціонер, не ставте відразу мінімальну температуру. Дайте звикнути вашому тілу, знижуючи її повільно. Іноді можна почути пораду направляти потік повітря в ноги. Саме це загрожує застудами. Особливо, коли ми взуті в сандалі чи босоніжки. Крім того, замерзлі ноги гірше відчувають педалі, а це вже небезпечно. 

 

Ну і, звісно, при найменших несправностях - звертайтесь до фахівців на СТО. І ще згадайте, коли ви востаннє проводили заміну фреону. Може час?