Код помилки P0118 - що означає?

AvtoAd

13/04/2021
Код помилки P0118 - що означає?

Визначення коду помилки P0118

 

Помилка P0118 вказує на високий рівень сигналу датчика температури охолоджувальної рідини.

 

Що означає помилка P0118?

 

Помилка P0118 є загальним кодом помилки, який вказує на те, що модуль управління двигуном (ECM) виявив занадто висока напруга в ланцюзі датчика температури охолоджувальної рідини (понад 4,91 В).

 

Причини виникнення помилки P0118

 

Якщо вихідна напруга датчика температури охолоджувальної рідини становить понад 4,91 В, ECM автомобіля фіксує несправність в ланцюзі датчика і реєструє код помилки P0118.

 

Які симптоми помилки P0118?

 

При появі даної помилки на приладовій панелі автомобіля загориться індикатор Check Engine. ECM переведе двигун в аварійний режим, замінивши неправильні показники датчика температури охолоджуючої рідини значенням в 80 ° C (176 ° F).

 

Двигун автомобіля може запускатися з роботою у холодному стані. В прогрітому стані двигун запускається нормально.

 

Двигун автомобіля може працювати нестабільно до тих пір, поки не прогріється.

 

Після прогріву двигун зазвичай працює нормально.

 

Примітка: симптоми даної помилки можуть варіюватися залежно від марки й моделі автомобіля.

 

Що робимо при коді помилки P0118?
 

Візуально огляаємо датчик температури охолоджувальної рідини, а також відповідні електричні дроти і роз'єм.

 

Аналізуємо всі збережені дані і коди помилок за допомогою сканера OBD-II, щоб з'ясувати, коли та за яких обставин з'явилася помилка P0118.

 

Очищуємо коди помилок з пам'яті комп'ютера і проведе тест-драйв автомобіля, щоб з'ясувати, чи з'являється код P0118 знову.

 

Перевіряємо електричні дроти і роз'єм датчика температури охолоджувальної рідини на предмет корозії та наявності пошкоджень.

 

Спостерігаємо за показаннями датчика температури охолоджувальної ї рідини в режимі реального часу, використовуючи сканер.

 

При необхідності замінюємо датчик температури охолоджувальної рідини, відповідні електричні дроти й роз'єм або модуль управління двигуном (ECM).

 

Найпоширеніші помилки при діагностуванні коду P0118

Нехтування візуальним оглядом датчика температури охолоджувальної рідини, а також відповідних електричних проводів і роз'єму.

 

Недотримання протоколу діагностування

 

Поспішна заміна датчика температури охолоджувальної рідини

 

Нехтування перевіркою нового датчика температури охолоджувальної рідини перед його остаточною установкою. Після підключення датчика необхідно перевірити, яке значення температури датчик передає на ECM автомобіля

 

Наскільки серйозною є помилка P0118?

 

При появі помилки P0118 ECM автомобіля переведе двигун в аварійний режим. Перебування в аварійному режимі може привести до нестійкої роботи двигуна, що триватиме до тих пір, поки двигун не прогріється до нормальної робочої температури. Можливе збільшення витрати палива і накопичення надмірної кількості вуглецю на компонентах двигуна. Водіння автомобіля, що працює в аварійному режимі, протягом тривалого часу може призвести до виникнення ряду інших проблем, включаючи проблеми з системою запалювання. Також вентилятори системи охолодження можуть працювати безперервно.

 

Який ремонт може виправити помилку P0118?

 

Ремонт або заміна електричного роз'єму датчика температури охолоджувальної рідини.

 

Ремонт або заміна електричних проводів, що належать до датчика температури охолоджувальної рідини.

 

Заміна датчика температури охолоджувальної рідини.