Чи справді перебортування "вбиває" шини при сезонній заміні коліс?

AvtoAd

04/03/2021
Чи справді перебортування

Що краще: мати комплект шин і дисків для кожного сезону (літні шини + диски і зимові шини + диски) чи купити лише один комплект дисків і робити перебортування раз на півроку під час заміни гуми із зимової на літню - і навпаки? 

 

Більшість водіїв старшого покоління розкажуть вам, що при бортуванні на внутрішній окрайці шини неминуче з'являться мікротріщини, через які проникатиме повітря. А якщо гума зберігається на диску, то вона не пересихає. Нічого дивного - колись в автошколах розповідали справжні жахіття про шкоду перебортування коліс, і ці знання міцно закріпились у свідомості багатьох автолюбителів. 

 

Та чи так це насправді? 

 

Якщо ви будете проводити бортування смотужки за допомогою лома і монтування, як це робили років 30-40 тому, то так - вашим шинам гаплик. При такому "старому доброму дідівському" методі дуже складно їх не пошкодити. Але зважте, що в ті часи і сама гума була іншої якості, і обладнання набагато примітивнішим. 

 

             Нині перебортування коліс раз на півроку під час сезонної заміни шин (якщо воно проводиться на сучасному обладнанні в якісному центрі шиномонтажу) не несе жодної загрози. Щоб заподіяти якусь шкоду гумі, майстер має дуже сильно постаратися і псувати її щонайменше кілька років. Але за цей час гума сама зітреться і її так чи інакше доведеться замінювати. Бо не перебортування, а погані дороги насправді її "убивають".

Перебортировка колес. Шиномонтаж.

 

Зважте також, що диски нині доволі дорогі. І та сума, яку ви витратите на другий комплект, буде більшою, аніж оплата послуг шиномонтажу. 

 

Чи означає це що потрібно лише проводити перебортування і відмовитись від повного другого комплекту?

 

Зовсім ні. Якщо у вас є така фінансова можливість, якщо ви маєте місце для правильного зберігання шин з дисками, якщо волієте "перевзувати" машину самотужки - цей варіант вам, безумовно, підійде. Але боятися, що перебортування зашкодить вашій гумі точно не треба.