Volkswagen може зіткнутися з дефіцитом акумуляторів

AvtoAd

11/03/2021
Volkswagen може зіткнутися з дефіцитом акумуляторів

Нещодавно німецький автоконцерн Volkswagen назвав більш агресивні цілі з переходу легкового транспорту на електротягу, ніж планував спочатку. До 2030 року компанія планує збільшити частку електромобілів до 70% в європейському асортименті продукції, а в глобальному вона виросте до 50%. Експерти вважають, що заради цього Volkswagen доведеться в рази збільшити обсяги закупівель тягових батарей.

 

Зараз європейський автогігант співпрацює майже з усіма великими виробниками тягових акумуляторів: LG Energy Solution (LG Chem), Samsung SDI, SK Innovation і CATL. За бортом залишається тільки Panasonic, у якої є спільні підприємства з Tesla і Toyota Motor. До 2025 року, як зазначає Reuters, компанії Volkswagen тільки для насичення європейського ринку буде потрібно закуповувати акумуляторів сукупною ємністю понад 150 ГВт‧год в рік, а ще стільки ж буде потрібно для насичення азійського ринку, головним споживачем на якому залишиться Китай.

 

Відповідно, для задоволення попиту на електромобілі в заявлених обсягах компанії Volkswagen до кінця десятиліття може знадобитися акумуляторів сукупною ємністю не менше 300 ГВт‧год в рік. Експерти Bernstein підрахували, що для випуску 7 млн електромобілів на рік компанії будуть потрібні тягові батареї сукупною ємністю 420 ГВт‧год. Щоб вийти на цей рівень виробництва, Volkswagen доведеться вкладати не менше 20 млрд євро щорічно.

 

Дефіцит акумуляторних осередків при таких темпах зростання досить імовірний, і в виграшному становищі опиняться ті автовиробники, які вже зараз формують довгострокові контракти та партнерства.