Вибираємо шиномонтаж: на що звернути увагу

AvtoAd

15/03/2021
Вибираємо шиномонтаж: на що звернути увагу

Кожен автомобіліст знає, що якість шиномонтажу надзвичайно важлива і для нормальної роботи авто, і для безпеки руху. Але як знайти правильний шиномонтаж, щоб не довелося жаліти про погану якість послуг, яку вам надали? 

 

Дешевше чи дорожче? 

 

Звалося б, все просто - варто вбити у пошуковій системі «шиномонтаж» або «ремонт шин» чи "сезонна заміна коліс" - і отримаєте вичерпну інформацію про всі сервіси у вашому районі. Але чи привабить вас саморобна "будка", де немає потрібного обладнання?

 

Надасте перевагу дорогому, проте великому сервісу? Тут також можуть бути нюанси, оскільки гарна картинка не завжди гарантує якісні послуги - адже важливо знайти фахових майстрів. 

 

Буде незайвим порадитись з іншими автомобілістами, якщо ви з тих чи інших причин ще не знайшли свій шиномонтаж. Також почитати відгуки в інтернеті на форумах і в групах соцмереж. Тільки й тут можуть біти підводні течії, адже компанії часто самі "накручують" кількість позивтивних коментарів про себе. 

 

Втім, якщо сервіс працює не перший день, а відгуки про нього здебільшого позитивні - спробуйте завітати туди. 

 

Насамперед, приїхавши на місце, уважно придивіться до умов. Багаторіний бруд і розкидані інструменти мають вас насторожити. Адже шиномонтаж - відповідальна робота, яка потребує точності. І навряд чи майстри, що звикли працювати в хаосі, будуть виконувати роботу якісно. Неадекватний персонал, запах перегару? Вам точно не сюди.

 

 

Технічні тонкощі процесу

 

Дамо вам кілька порад для обізнаності, які допоможуть зрозуміти, як саме виконують якісний шиномонтаж у центрах. 

 

Простежте, як піднімають ваш автомобіль. Хороші сервіси обладнані  сучасними підйомниками або підкатними гідравлічними домкратами. Машину повинні зафіксувати так, щоб вона не відкотилася. А піднімати потрібно тільки за строго визначені місця (читайте інструкцію до свого авто). Інакше через некомпетентність або елементарну лінь можуть пошкодити пороги, накладки порогів чи підвіску.

 

Подивіться, як саме відкручують гвинти. У сервісі є пневматичний гайковерт чи спеціальний балон-ключ? Це добре.


Чи дбає майстер про чистоту колеса? Якщо йому це байдуже і він готовий встановити брудну шину - погано. Після зняття колеса, колесо потрібно обов'язково вимити - шматки бруду зроблять непотрібним шиномонтаж, та й вам потім тягати і зберігати брудні колеса не найкращий варіант.. Шина, яка буде ставитися на диск, так само повинна бути чистою. Добре, якщо у сервісі є  спеціальний верстат для чищення шин в майстерні з гранулами. 

 

"Грузики" повинні бути видалені з диска. Якщо це литий диск, то після видалення "грузика" поверхня повинна бути очищена (краще це робити спеціальними засобами). 

 

Шину з диска знімають за допомогою шиномонтажного верстату, використовуючи монтажну пасту.  Зверніть увагу, чи є захисні пластикові накладки на верстаті в затискачах диска. Ви ж не хочете, щоб вам подряпали диски? 
 

За технологією, вентиль повинен мінятися щоразу під час шиномонтажу. Якщо майстер каже, що це зайве - можливо, він правий. Практика свідчить, що чистий і неушкоджений вентиль ще може послужити. Але бачити тріщинки - міняйте.

 

В якісних сервісах  завжди перевіряють диск без шини в балансувальному  верстаті на биття обода. Якщо цього не зробити - вам можуть сказати по завершенні робіт, що ваші диски були кривими - і ви нічого не доведете.

 

Покришка накачується до 6-8 bar, розправляючись з характерним звуком (хлопком), після чого перевіряється за допомогою спеціальної аерозолі на витоку. І тільки після цього визначається номінальний диск для вашого авто. 

 

Колесо в зборі центрується в балансувальне верстаті. 

 

Шиномонтаж - СТО АВТОДРОМ СЕРВИС

 

Перед установкою колеса привалочна частина маточини зачищається та  обробляється спеціальним мастилом, алюмінієвим або мідним аерозолем / спреєм або керамічної пастою, кріплення - шпильки або болти так само обробляються ними ж.

 

Колесо встановлюється, потім вручну наживлюється кріплення. Далі затягується динамометричним ключем, встановлений на певний момент затяжки.  Використовувати пневмоінструмент для затягування колісних гайок також можна - але не у всіх випадках.

 

Знайдіть свого майстра 

 

Словом, процес не з найважчих, але все ж таки і не легкий, оскільки вимагає точності й акуратності.Тому не соромтеся задавати питання, якщо бачите, що щось іде не так. Адже шиномонтаж - ваша безпека. 

 

Рекомендуємо уникати саморобних придорожніх будок без потрібного обладнання, які гордо називають себе сервісними центрами. У той же час не ведіться на гарну вивіску, щоб не переплачувати гроші. 

 

Довіряйте фактам і об'єктивній оцінці, а не гарним казкам та обіцянкам. 

 

Бажаємо вам знайти правильний шиномонтаж і свого постійного майстра. Знаючи всі тонкощі роботи вашого авто, він буде зважати на різні нюанси під час шиномонтажу. І старатиметься гарно виконувати роботу для постійного клієнта під час сезонної заміни коліс чи іншого ремонту.