Toyota Mirai та Lexus LS отримають системи автономного управління другого рівня

AvtoAd

20/04/2021
Toyota Mirai та Lexus LS отримають системи автономного управління другого рівня

Toyota Motor представила нову систему автономного управління Advanced Drive, яка відповідає другому рівню автономності за класифікацією SAE (Society of Automotive Engineers, Спільнота автомобільних інженерів), повідомляє Autogeek.  Це означає, що система управляє гальмуванням та рулюванням, але водій повинен реагувати, якщо система не змогла впоратися самостійно.

 

Першими новий автопілот отримають флагманський седан Lexus LS500h та воднемобіль Toyota Mirai. Для забезпечення працездатності системи їх оснастять додатковою фронтальною камерою та лідаром. За обробку інформації відповідатимуть мікрочипи від NVIDIA та Renesas. Програмне забезпечення автопілота оновлюється «по повітрю».

 

За словами розробників, система Advanced Drive утримує автомобіль в смузі руху, контролює відстані до їдучого попереду транспортного засобу, самостійно виконує перестроювання та обгін. Від водія вимагається тільки задати пункт призначення у навігаторі.

 

У разі виявлення ризику зіткнення, система попереджає водія за допомогою кольорового індикатора або проєкційний дисплея та зумера. При відсутності реакції або при небезпеці високого рівня автоматика намагається самостійно справитися з ситуацією або застосовує екстрене гальмування.