Сік дерева: Ніжний ворог

AvtoAd

26/03/2019
 Сік дерева: Ніжний ворог

Ніжна зелень, шелест юного листя, свіжий запах цвіту … У свідомості деяких автомобілістів цей зворушливий весняний-річний-осінній антураж міцно пов’язаний з неприємностями.

Йдеться про тих автовласників, які мали нещастя залишити машину під тополею або іншим деревом, яке розпускає листя або набирає колір. Справа в тому, що деякі дерева (не тільки окремі види тополь) виділяють і «роняють» вниз сік, який є настільки клейким, що видалити його можна тільки спецзасобами й то не завжди.

Суперклей
Найсумніше, що, якщо деревний клей не прибрати вчасно, він засохне і може перетворитися на твердий горбик або відбиток темно-сірого кольору на лакофарбовому покритті автомобіля. Видалити таку натуральну смолу не завжди вдається навіть методом глибокої поліровки абразивними пастами. На щастя, не всі щедрі «на роздачу» деревного соку рослини виділяють настільки чіпкі речовини. Продукт цвітіння деяких з них хоч і виглядає на лаку кузова страхітливо, але зникає після хорошої мийки.

У будь-якому випадку важливо вчасно помітити підозрілі сторонні крапки і плями на кузові і відразу видалити їх. Тому рекомендується завжди оглядати машину після паркування під деревами. Якщо виявили що-небудь на поверхні авто, не намагайтеся видалити «артефакт» підручними методами. Часто саме вони стають причиною пошкоджень лаку, що вимагає потім недешевого професійного полірування. Уникайте тертя незнайомих плям і крапки жорсткими ганчірками, кухонними мочалками різних типів.

Як бути?
У разі виявлення на лакофарбовому покритті характерних точок в першу чергу потрібно невідкладно відвідати автомийку. Краще не автоматичну, а ручну, де слід звернути увагу мийників на підозрілі забруднення. Якщо відмити їх не вдасться, доведеться вдатися до одного з численних очищувачів, що продаються у відділах автохімії. Більшість з них успішно справляється з біологічними забрудненнями на кузові – звичайно, за умови, що їм не більше одного-двох днів (залежно від температури повітря). До речі кажучи, замінити найефективніший фабричний препарат може звичайний уайт-спіріт.

Як уникнути?
В якості цілком ефективного заходу, який полегшить видалення деревного клею з поверхні автомобіля, можна порадити воскову поліровку кузова. Її бажано оновлювати на початку кожного сезону – шар воску не дасть деревному клею міцно закріпитися на поверхні, і видалити його яким-небудь способом буде легше. Ще варіант – захисна спрей-плівка, подібний продукт 3М ™ Paint Defender. Вона наноситься розпиленням і, полімеризується на кузові, оберігає лак і фарбу не тільки від серйозних забруднень, але і від дрібних подряпин. При бажанні ця плівка знімається.