Перевірка по VIN-коду вживаних авто при купівлі

AvtoAd

04/03/2021
 Перевірка по VIN-коду вживаних авто при купівлі

“Біографію” машини, яка побувала в чужих руках до покупки, можна дізнатися онлайн через Сервісні Центри МВС. При цьому деякі функції є безккоштовними, а інші - платними. 

 

Безкоштовно надають такі відомості: остання операція, дата останньої реєстрації, її місце (ТСЦ МВС), марка і модель, номерний знак, тип і призначення, рік випуску, об’єм двигуна, тип палива, колір, кількість сидячих місць, маса без навантаження і повна маса.

 

За додаткову плату: дата першої реєстрації, кількість власників, наявність обтяжень, проходження обов’язкового технічного контролю, наявність обов’язкової страховки, кількість ДТП, особливі відмітки.

 

 

З чого складається Vin-код?

 

VIN-код (номер кузова) авто складається з 17 літерних і цифрових символів, які діляться на три частини: WMI - 3 значення, VDS - 6 значень і VIS - 8 символів. Детально розібравшись в унікальному номері кузова, ви зможете багато чого довідатися про авто: країну виробника, серію авто, рік випуску і навіть комплектацію.

 

Шукайте його під капотом, під обшивкою підлоги біля водійського крісла, у спеціальному віконечку на лобовому склі, на стійці водійських дверей. Але у деяких моделей у цих місцях код може бути відсутнім. 

 

 

WMI - (World Manufacturers Identification) - індекс виробника

 

З перших трьох знаків починається розшифровка VIN-коду. Перші три символи, як того вимагає стандарт ISO 3780 - це букви і цифри, які присвоюються в залежності від країни-виробника. Правильність їх використання контролює Суспільство автомобільних інженерів (SAE), яке працює під контролем Міжнародної організації по стандартах (ISO)..

 

Першим символ - це географічна зона. Символ може бути як буквою, так і цифрою. Наприклад, Північна Америка позначається цифрами від 1 до 5, Європа - буквами від S до Z, Африка - буквами від A до Н. За Південною Америкою закріплені цифри 8, 9, 0, країни Океанії - цифрами 6, 7 і нарешті Азії - буквами від J до R.

 

Другий символ  визначає країну в конкретній географічній зоні. Буває, що одну країну можуть позначати декількома символами. США має комбінацію від 10 до 19, Канада - від 2A до 2W, Німеччина - від W0 до W9.

 

Третій символ присвоюється певного виробника Національної організацією. Для виробників, які випускають менше 500 авто на рік, присвоюється цифра 9. Це можуть бути невеликі компанії випускають суперкари або, наприклад, фірми, що займаються виробництво пожежних машин та іншої специфічної техніки. Виробникам, які випускають понад 500 одиниць на рік, вводиться додатковий код в 12-14 позиціях.

 

VDS Частина VIN-коду

 

VDS (Vehicle Description Section) - описова секція VIN-коду. Описова частина займає позиції з 4-ї по 9-ту у VIN-коді й складається з 6-ти символів. У разі, коли виробник використовує тільки п'ять символів VDS шосте значення позначається цифрою 0. Ця частина допомагає визначити модель і модифікацію автомобіля. Тут часто зашита інформацію про те, яка комплектація авто по VIN. Четвертий символ говорить про тип кузова ТЗ, п'ятий - тип двигуна, шостий - модель. Наступні символи можуть позначати серію авто, допустиму максимальну масу, тип кабіни, кузова, шасі, гальмівної системи й інше.

 

Останній, дев'ятий символ частини VDS є найважливішим цифровим символом, за яким перевіряється достовірність всього VIN-коду.

 

Що означає VIS-частина?

 

VIS (Vehicle Identifier Section) - відмінна секція VIN-коду. Вісім останніх символів номера кузова авто займають позиції з 10й до 17й, при цьому останні чотири символи - завжди цифри. Код VIS - це остання частина, на якій завершується розшифровка. Як правило, 10й символ містить інформацію про модельний рік або рік випуску авто за номером кузова, 11й символ - це інформація про те, на якому заводі проведена збірка. Решта цифрові символи - серійний номер авто.

 

Читаємо правильно позначки 

 

Країна-виробник:

 

1, 4, 5 — США
2 — Канада
3 — Мексика
9 — Бразилия
J — Япония
K — Корея
S — Англия
V — Испания
W — Германия
Y — Швеция
Z — Бразилия
Z — Италия

 

Марка автомобіля: 

 

1 — Chevrolet
2 или 5 — Pontiac
3 — Oldsmobile
4 — Buick
6 — Cadillac
7 — GM Canada
8 — Saturn
A – Audi, Jaguar, Land Rover
B — BMW
U — BMW (США)
В — Dodge
D — Dodge
С — Chrysler
D — Mercedes Benz
J — Mercedes Benz (USA), Jeep
F – Ford, Ferrari, Fiat, Subaru
G — General Motors
H – Honda, Acura
L — Lincoln
M – Mercury, Mitsubishi, Skoda, Hyundai
А — Mitsubishi (США)
N – Nissan, Infiniti
O — Opel
P — Plymouth
S – Isuzu, Suzuki
T – Toyota, Lexus
V- Volvo, Volkswagen

 

Модельний рік: 

 

A — 1980
B — 1981
C — 1982
D — 1983
E — 1984
F — 1985
G — 1986
H — 1987
J — 1988
K — 1989
L — 1990
M – 1991
N – 1992
P – 1993
R – 1994
S – 1995
T – 1996
V – 1997
W – 1998
X – 1999
Y – 2000
1 – 2001
2 – 2002
3 – 2003
4 – 2004
5 – 2005
6 – 2006
7 – 2007
8 – 2008
9 – 2009

 

Що робити, якщо у базі відсутні VIN-код і державний номер авто?

 

Це означає, що автомобіль не перевірений. Така пропозиція виглядає сумнівною, а отже потрібна ретельна перевірка. Це може бути розширена перевірка VIN-коду по базах даних України, Європи, країн СНД, США, Канади  (банків, страхових компаній, офіційних дилерів і ін.). Якщо ж ви жодної інформації про цей автомобільне знайшли - добре подумайте, чи варто його купувати.