Нові штрафи за порушення ПДР: скільки і за що?

AvtoAd

22/03/2021
Нові штрафи за порушення ПДР: скільки і за що?

Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому проєкт Закону №2596 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі порушення у сфері безпеки дорожнього руху».

Законопроєкт перебачає: 

 

Посилення відповідальності за порушення Правил дорожнього руху.

 

Законодавчо закріплює можливість використання поліцейським технічних засобів відеозапису, з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адміністративне правопорушення.

 

Можливість зупинки транспортного засобу поліцейським з метою проведення огляду водіїв з використанням спеціальних технічних засобів для перевірки на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

 

Передбачається також, що за кермування в стані алкогольного сп’яніння порушник повинен сплатити штраф у розмірі 17 тисяч гривень, а ще він буде позбавлений права кермувати транспортними засобами строком на 1 рік.

 

При порушенні правил дорожнього руху велосипедистами штраф становитиме 340 гривень, за ці ж порушення, вчинені в стані алкогольного сп’яніння, — 680 гривень, а за створення аварійної ситуації — 850 гривень.

 

Ось що змінилося у порівнянні з минулими роками: 

 

 

У статті використана інфографіка Гард