Автомобіль і спека: яких проблем слід остерігатись і як їх уникнути

AvtoAd

30/06/2021
Автомобіль і спека: яких проблем слід остерігатись і як їх уникнути

В принципі, в автомобіль все майже так само, як і в людей: вони не люблять ні сильних морозів, ні спеки. 

 

Так, якщо помітили, що під час руху стрілка термометра заходить в червону зону, то, як це не дивно, потрібно вимкнути кондиціонер. У будь-якому випадку, навіть якщо немає кондиціонера, машині потрібно дати час охолонути і відпочити. Знайдіть затінене місце, і запаркуйтесь там. Не зайвим буде нагадати, що двигун потрібно вимкнути.

 

Червона зона на покажчику температури - це явне попередження про небезпеку. Якщо ви не встигли запаркуватися в прохолодному, захищеному від сонця місці, то двигун може закипіти в будь-яку хвилину. Якщо так і сталося, то просто зупиніть машину на узбіччі й вимкніть двигун. 

 

Якщо ви побачили, що з підкапотного простору лиється рідина - не панікуйте! Це вихлюпується антифриз. Зачекайте, поки машина охолоне, і просто долийте новий антифриз і зможете їхати далі. Не вмикайте ні грубку, ні кондиціонер! І прямуйте до автосервісу. Бо краще витратитися відразу, ніж чекати, що машина зламається в самий невідповідний час, десь на жвавій трасі або у горах. Може трапитися так, що машина не заведеться після охолодження і добавки в радіатор антифризу. Швидше за все, це тому, що зламався блок циліндрів. Тут ремонт буде коштувати дорого. І до автосервісу ви поїдете на евакуаторі ...

 

Звідси висновок - не експлуатуйте автомобіль на межі у спекотну пору. Інакше у вас не тільки антифриз википить, але можуть перегрітися гальмівні диски і колодки. Через спеку можуть не тільки перегрітися диски і колодки на гальмах, але і закипіти сама гальмівна вода. І якщо міцний матеріал гальмівних дисків і колодок страждає в спеку, то подумайте ще й про шини. Вони деформуються дуже швидко! Крім цього, сам асфальт теж може підкидати різні сюрпризи. Так, після ремонту, на поверхні асфальту виступає масляна плівка, їзда по якій так само небезпечна, як їзда по льоду.

 

Йдучи надовго, не залишайте в салоні машини запальнички, дезодоранти, освіжувачі повітря, балони з газом та інші ємності, що містять вогненебезпечні рідини під тиском. Нагрівання салону вище 50 градусів за Цельсієм, приведе до їх вибуху і загоряння. Таким чином через запальнички ціною в 5 рублів може згоріти дуже дорога машина.

 

Повернувшись в автомобіль, спочатку пару хвилин провітріть салон, опустивши всі стекла. Потім підніміть стекла і включіть кондиціонер на всю потужність. Охолодивши салон, встановіть кондиціонер на мінімум, і підтримуйте температуру не вище 24 градусів. Потік повітря з кондиціонера повинен йти не на вас, а вгору, охолоджуючи салон.

 

Ці прості поради допоможуть вашому автомобілю, а так же вам і вашим пасажирам, досить легко перенести спеку.