Як зробити відкат системи Windows 7

AvtoAd

15/03/2021
Як зробити відкат системи Windows 7

Як зробити відкат системи Windows 7: прості і складні способи

Автор: Денис Михайлов

Виникли проблеми зі стабільністю системи? Розповідаємо, як відкотити її до попереднього (робочого) стану.

Сучасні операційні системи досить чутливі до дій користувача. Один невірний рух, і ви втратили доступ до файлів через те, що Windows не завантажується. На щастя, компанія Microsoft піклується про своїх користувачів і вбудовує в свої продукти різні утиліти для ремонту і діагностики комп'ютера. Одна з таких утиліт - відновлення системи, яка з'явилася дуже давно. Навіть в Windows XP, яка вийшла в далекому 2001 році, є такий функціонал. І оскільки інтерфейс старих версій ОС місцями дуже сильно відрізняється від актуальною ОС, ми вирішили приділити увагу одній з представниць старої школи. Сьогодні ми розповімо, як зробити відкат системи Windows 7.

Існує кілька способів, як відкотити систему Windows 7 до працездатного стану. Ми розглянемо найпопулярніші методи, перший з яких буде найпростіший, а кожний наступний все складніше.

контрольні точки

Контрольна точка - заархівувати стан системи в певний момент часу. Стискається вона для економії дискового простору. Може бути створена системою автоматично або ж в ручному режимі. І стане в нагоді, коли потрібно відновити коректну роботу ОС, а часу розібратися в причині проблеми у вас немає. Процес відкоту займає відносно небагато часу. Тому іноді набагато простіше зробити відкат, ніж шукати винуватця «торжества». Врахуйте, що всі дані, що з'явилися на диску після створеної точки, зітруться. Це стосується тільки того накопичувача або розділу, на якому включена функція відновлення і який цього відновленню піддасться.

 • Існує кілька способів зайти в утиліту по відновленню системи.

  1. Знайди у меню «Пуск» утиліту «Відновлення системи» і запустіть її. У вікні натисніть «Далі».
  2. Натисніть комбінацію клавіш Win + R і в полі, що з'явилося введіть команду rstrui.exe. Точка в кінці не потрібна. Не забудьте підтвердити дію, натиснувши «ОК».
  3. Цю ж команду (rstrui.exe) можна ввести в командному рядку, запущеної від імені адміністратора.
 • Потім ви побачите список точок відновлення. Вони створюються автоматично при установці драйверів, оновлень операційної системи і ще в ряді деяких випадків. Багато програм також вміють створювати такі точки, наприклад, CCleaner або Zemana. При бажанні можна зробити це вручну або ж налаштувати автоматичне створення точок за розкладом через планувальник завдань. Виберіть той пункт, який відповідає тому часу, коли ОС працювала стабільно і натисніть «Далі».

 

 • Після цього підтвердіть операцію. Комп'ютер перезавантажиться і почнеться процес відновлення. Залежно від швидкості жорсткого диска, а також розмірів системного розділу, процедура може зайняти тривалий час.

Відновлення з архівованого способу

Відкотити Windows 7 можна не тільки за допомогою точки відновлення, але і за допомогою архівованого образу. Архівування також можна налаштувати вручну або ж запустити автоматичну архівацію за допомогою стандартних засобів Windows. Для створення копії потрібно зовнішній накопичувач, наприклад, флешка або диск.

 • Зайдіть в меню «Пуск» і пошуковому полі напишіть «архівація». Запустіть з'явилося додаток.
 • Виберіть пункт «Відновити системні параметри або комп'ютер».
 • Потім натисніть на «Розширені методи відновлення».
 • Після цього виберіть пункт «Використовуйте образ системи, створений раніше для відновлення комп'ютера».
 • У меню, можна або створити копію операційної системи, або перейти до процесу відновлення з наявного архіву.
 • Процедура відкату системи з архіву розпочнеться з меню вибору мови.
 • На наступному етапі з'явиться список з копіями ОС.
 • Виберіть потрібний архів і підтвердіть операцію.

видалення оновлень

Трапляється так, що причиною некоректної роботи ОС є неправильно встановлені патчі або оновлення. За допомогою вбудованих засобів можна з легкістю від них позбутися.

 

 • У меню «Пуск» знайдіть програму під назвою «Центр оновлення Windows» та запустіть її.
 • У нижньому лівому кутку вікна натисніть на пункт «Встановлені оновлення».
 • Перед вами відкриється список всіх update-файлів. Якщо ви знаєте, яке саме оновлення призвело до збою, то можете видалити його за допомогою відповідного пункту, який з'явиться при натисканні правої кнопки миші. Після цього не забудьте перезавантажити ПК.

Якщо ви не впевнені в тому, що саме привело операційну систему в неробочий стан, то патчі краще не чіпати, а вже тим більше не видаляти їх все. Одним з найбільш поширених ознак некоректної установки апдейта, є помилка з кодом 0х80070002.

Як відкотити систему Windows 7: відновлення після збоїв

Якщо операційна система не завантажується і вилітає критична помилка, то при наступному запуску вам запропонують вибрати режим завантаження: усунення неполадок комп'ютера, безпечний режим і т.д. Якщо з якихось причин меню не з'являється, то при завантаженні ОС натисніть клавішу «F8» і після цього виберіть перший пункт.

Ви побачите вікно з декількома варіантами усунення несправностей.

 • Відновлення запуску виправляє помилки, пов'язані із завантаженням системи.
 • Відновлення системи запустить вищеописаний спосіб повернення ОС до попереднього стану.
 • Відновлення образу системи теж відкотить ОС на деякий час назад, тільки вже з допомогою заздалегідь створеного архіву.
 • Діагностика пам'яті Windows перевіряє ОЗУ на помилки, які можуть перешкоджати коректному старту.
 • Командний рядок носить самий універсальний характер. З її допомогою можна перейти до точок відновлення, перевірити стан розділів на жорсткому диску, оновити конфігурацію завантажувальних файлів і багато іншого.

Ми радимо перепробувати всі доступні варіанти для того, щоб виключити всі можливі причини некоректного запуску ОС.

Безпечний режим

Якщо у вас не виходить запустити майстер, як розв'язувати проблеми, то можна скористатися послугами безпечного режиму. Він також запускається з меню, яке з'являється після натискання клавіші «F8» під час завантаження. З його допомогою можна, наприклад, запустити командний рядок, яка відкриє вам доступ до всього вищеописаного функціоналу.

завантажувальний диск

Якщо у вас є диск або флешка з вашою операційною системою, то він може бути корисний не тільки для установки. Цей спосіб є самим універсальним і включає в себе багато функцій для вирішення проблем, пов'язаних з Windows. Можна використовувати вищезгадані точки відновлення. Також є можливість відкоту до заводських налаштувань. Крім цього ви можете усунути неполадки в автоматичному режимі за допомогою вбудованої утиліти. Словом, це цілий набір корисних примочок для ремонту операційної системи.

 

Для того, щоб ними скористатися, потрібно в БІОС вибрати завантажувальний пристрій на якому у вас є файли установки Windows. До самої установки переходити не потрібно. Виберете пункт «Відновлення системи» після чого вам відкриється весь описаний вище функціонал.

Даний метод хороший тим, що дозволяє проводити процедури лікування без доступу до самої операційної системи. Але зате і вимагає окремої флешки або диска з образом Windows.

висновок

Тепер ви знаєте, як відкотити систему Windows 7. Існують і інші, більш важкі способи. Але, як показує практика, вищеописаних способів буде цілком достатньо для того, щоб повернути ОС до життя. В цілому, більшість з наведених методів також працюватимуть і на Windows 10. Тільки враховуйте, що алгоритм дій в деяких випадках може злегка відрізнятися.

 

 

https://ichip.ru/sovety/ekspluataciya/kak-nastroit-wlan-retranslyator-na-chto-nuzhno-obratit-vnimanie-709182