Пішохідний перехід

AvtoAd

23/03/2019
Пішохідний перехід

Всі знають правила пішохідного переходу. Ну або ж принаймні думають що їх знають. А ще, всі знають багато висловлювань про пішоходів, типу: «пішоходи бувають двох типів….», «пішоходи більш впевнені в моїх гальмах чим я» і тому подібне. Але ні одна ні друга сторона не дотримується цих правил і різні страшні випадки, чомусь теж не є повчальними.
Давайте все ж розглянемо як це дійство (перетин пішоходами дороги і переїзд автомобілів через пішохід) має відбуватись з точки зору правил дорожнього руху.

Шановні пішоходи, ви є повноцінними учасниками дорожнього руху, тому будь ласка, дотримуйтесь правил дорожнього руху!
Переходячи дорогу на пішохідному переході  перед початком руху ви повинні впевнитись,  що вашій безпеці нічого не загрожує. Подивіться який цей світ прекрасний: спочатку гляньте ліворуч, а потім праворуч.  А вже коли впевнитесь, що вашій безпеці нічого не загрожує переходьте дорогу.
Не слід раптово вибігати на перехід. У більшості пішоходів діє правило: «Це пішохідний перехід, водій повинен зупинитись» і все, Я ЙДУ. Варіант розвитку подій, що водій не встиг, не побачив, не спрацювали гальма, тощо, чомусь ніхто не розглядає, а повірте, таке буває.
Особливої уваги слід надати темній порі доби. Зараз на превелике щастя почали освітлювати пішохідні переходи, але далеко не всі. Тому, якщо ви одягнені у темні штани і темну куртку, в ночі вас просто не видно. А коли видно, то вже надто пізно. Тому, якщо вам часто доводиться переходити дорогу на не освітлюваному переході, подбайте про те, щоб на вашому одязі були світловідбивачі. Світловідбиваюча стрічка продається у кожному другому магазині текстилю. Тому підняти ймовірність виживання в суворих міських джунглях не так вже й тяжко.  Світловідбиваючі елементи обов’язково повинні бути присутні на одязі дітей.

                              

Обов’язки та права пішоходів прописані в розділі 4  Правил дорожнього руху, а про не дотримання цих правил можна почитати ч.1 ст.127 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Але, якщо вам зовсім байдуже на попередження і штрафи передбаченні законом, то подумайте хоча б про себе і свої плани на завтрашній день. Бо, якщо якийсь «горе-водій» зіб’є Вас на пішохідному переході…  Так, йому буде теж не переливки, але вам мабуть доведеться відмінити плани на завтра в кращому випадку, а в гіршому на все життя. Тому будьте уважні, дотримуйтесь правил дорожнього руху, а головне – вчіть дітей цих правил не словами, а своїм прикладом.
І до речі, пішохід має право вимагати від органів виконавчої влади створення умов для забезпечення безпеки дорожнього руху. Тому зробити своє життя і життя близьких трохи безпечнішим може кожен.

Шановні водії, пішохід – це не перешкода, це так само учасник дорожнього руху як і ви.
Попереджувальний Знак 1.32 “Пішохідний перехід” інформує про наближення до нерегульованого пішохідного переходу, позначеного відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою. А ще означає що слід бути уважнішим і не додавати газу, тому що за 50-100 м (в населеному пункті) буде пішохідний перехід. На якому може з’явитися пішохід, який захоче перейти дорогу і саме на цьому відрізку дороги він має перевагу в русі.( Пункт 4.16 Правил дорожнього руху).
Зупинка та стоянка. Мало хто пам’ятає, що зупинка та стоянка заборонені 10 м до та після пішохідного переходу(Пункт 15.9). Часто буває так, що запаркуєшся перед пішохідним переходом і підеш на роботу, на каву, на женщін …. , а твоя машинка стоїть і заважає. Кому? 1. Пішоходам котрі за нею не бачать машин, що рухаються по дорозі. 2. Водіям, які не бачать пішоходів, що вже почали переходити дорогу. І до речі, паркуватись на пішохідному переході також не можна. Ми впевнені, що Ви так не робите. Просто про всяк випадок нагадали)))
Якщо перед нерегульованим пішохідним переходом машина перед Вашим автомобілем, чи на сусідній смузі зменшує швидкість або  зупиняється, то скоріш за все на переході є люди, що переходять дорогу. А це означає, що вам теж слід пригальмувати чи зупинитись (Пункт 18.4). І ні в якому разі не йти на обгін!!!
А ще, є таке правило яке каже, що не варто виїжджати на перехід, якщо за ним утворилась пробка і вам доведеться зупинитись на переході (Пункт 16.4). В цей момент коли Ви так робите, Ви думаєте, що пішоходи можуть обійти, але не всі Вас можуть обійти. Є люди з інклюзивністю, які просто не зможуть об’їхати ваш транспортний засіб своїм інвалідним візком. Ще є молоді матусі з візочками і їм часто теж треба переходити дорогу. Вони і так не рідко стикаються з життєвою несправедливістю, а саме – запаркованими автомобілями на тротуарах так, що коляскою не проїдеш, або автомобілями запаркованими перед з’їздом з тротуарів… Тому ваша машина посеред пішохідного переходу також не викличе в них великого захоплення.

Звісно, можна багато розказувати, що наші дороги, знаки і т. д. і т. п.  не пристосовані для зручності ні одних ні інших учасників дорожнього руху. А ще, є величезна кількість пішохідних переходів прямо за поворотом (так що водію просто не видно чи є там пішоходи чи нема), зразу за кільцем і в загалі в дивних і не зрозумілих місцях. Але саме тому ми повинні бути уважними та толерантними до всіх учасників дорожнього руху.

Бережіть себе і своїх близьких.

З повагою колектив AvtoAd.